אודות יוחאי ירמיהו

אם הגעתם לעמוד הזה אז אתם בטח רוצים לדעת קצת פרטים על מי אני, מה הידע שלי והאם אני והקורס שאני מציע מספיק טובים כדי ללמד אתכם איך לבנות אתרים בעצמכם. בעמוד זה אני אנסה לשתף אתכם מעט על הדרך שעברתי בעולם הדיגיטל, אסביר איך התחלתי בתחום, מה אני יודע לעשות ומה אני עושה נכון להיום.

אז חשוב להבין שבזמן שמרבית בוני האתרים בארץ היום יודעים בעיקר לעבוד עם תבניות מוכנות ועריכה פשוטה של הגדרות וטקסט אני בונה את כל האתרים שלי מ-0 עם עיצוב בהתאמה אישית ובניית קוד CSS מותאם לכל אתר שאני בונה. בזמן שרוב בוני האתרים לוקחים תבנית מוכנה ופשוט משנים אותה קצת נכון להיום אני עובד עם תבנית בפיתוח אישי שמאפשרת לי לבנות אתרים שנטענים מהר יותר ומתקדמים בגוגל בצורה טובה יותר מהמתחרים.

אני לא רק בונה אתרים, אני גם מתכנת ומפתח ולא מזמן שחררתי לספריית את רוב התוספים של וורדפרס שפיתחתי במשך השנים וכולם ניתנים להורדה 100% בחינם ובלי אותיות קטנות. נכון להיום יש לי שם 15 תוספים שונים וזה אומר שעד כמה שידוע לי אני הישראלי ששחרר את כמות התוספים הגדולה ביותר לספריית התוספים בוורדפרס. אם זה מעניין אתכם אתם מוזמנים לצפות בהם על ידי לחיצה כאן.

קצת עליי

יוחאי ירמיהו

יש לי תואר ראשון בלוגיסטיקה וכלכלה ותעודת הנדסאי וניהול עם התמחות בשיווק, אבל את רוב הידע הרבה שצברתי בתחום של בניית אתרים, עיצוב גרפי, קידום אתרים ותכנות למדתי מהאינטרנט ולכן אני יודע בצורה הטובה ביותר באיזו דרך תפיקו מירב התועלת מהקורס ואני אלמד אתכם בשיטות שעבדו הכי טוב עבורי.

לאחר שהקדשתי 4 שנים ועשרות אלפי שקלים לתואר הראשון וההנדסאי אני גם מכיר את ההרגשה של מה זה לבזבז הרבה מאוד כסף בשביל ידע חסר תועלת ממרצים ללא שום ניסיון תעסוקתי כשהתמורה היחידה שאתה מקבל זה 2 חתיכות נייר שזרוקות באיזה קלסר ולכן המטרה שלי היא להעביר בקורס הזה בעיקר ידע מעשי ולתת לכם את הכלים הטובים ביותר שיאפשרו לכם לבנות את התשתית הטובה ביותר שעליה תוכלו לצמוח ולהפוך לבוני אתרים תותחים.

לאחר שסיימתי את הלימודים האקדמיים חיפשתי עבודה בתחום במשך כמה חודשים ולאחר כמה ראיונות עבודה עם הצעות למשכורת מאוד נמוכה החלטתי לבדוק מה האפשרויות האחרות שיש לי וכאן נכנסתי לתחום של עיצוב גרפי ובניית אתרים במשרה מלאה והפכתי לעצמאי.

בזמנו התחום הזה של בניית אתרים היה לגמרי תחביב ואף פעם לא תכננתי לעסוק בזה אבל כשהתחלתי להתעניין ובדקתי את המתחרים שעוסקים בתחום ואת רמת הידע שלהם גיליתי שרמת היכולות והידע שלי הם פי כמה וכמה מהרבה מאוד בעלי מקצוע שעוסקים בתחום באופן מקצועי במשך שנים וכאן התחלתי את דרכי בתחום כפרילנסר, פתחתי עוסק מורשה והתחלתי את YYDevelopment העסק שהיום אני מתפרנס ממנו באופן מכובד.

וורדפרס

ההיכרות של עם וורדפרס

חשוב לי לציין שאני אסיר תודה לכך שוורדפרס הגיחה אלינו לעולם ובניגוד לאחרים אני מבין את ההבדל העצום שהמערכת הזאת הביאה לעולם ואת השיפור ביכולת שלנו לבנות אתרים בצורה קלה יותר ללא צורך בפיתוח אישי וללא צורך בידע בשפות קוד כמו HTML ו-CSS. המערכת הזאת מאפשרת גם לבעלי עסקים לבנות אתר לבד וגם להקטין את העלויות באופן משמעותי ללקוחות שלהם אנו בונים אתרים. נכון להיום יותר מ-40% מהאתרים ברשת בכל העולם בנויים בוורדפרס והמערכת הנפלאה הזאת ניתנת להורדה בחינם ולכן הרגשתי צורך להחזיר על הטוב הזה שנותנים לנו מפתחים בהתנדבות מכל רחבי העולם וזאת הסיבה שבחרתי לשחרר את התוספים שהזכרתי בחינם.

בנוסף לתוספים שלי לוורדפרס כשהתחלתי את  YYDevelopment החלטתי שאני רוצה לחלוק בחזרה חלק מהידע שצברתי ופתחתי בלוג בנושא של בניית אתרים והתפתחות בעולם העסקי. בנוסף לבלוג הזה פתחתי גם ערוץ יוטיוב עם סרטוני הדרכה שכבר מכיל למעלה מ-150 סרטונים וסביר להניח שאם אתם עוסקים בתחום של בניית אתרים או אם אתם תנסו לבנות אתר לעסק אז אתם תתקלו בבלוג שלי או באחד הסרטונים בהמשך הדרך (אם עדיין לא נתקלתם בהם).

לאחר שפתחתי את האתר שלי הגיע גם הצורך לקדם את האתר ולהגיע למקומות הראשונים על ביטויים שמביאים עבודה ובנקודה הזאת נכנסתי חזק מאוד לתחום של קידום אתרים. נכון להיום יש לי כ-50 אתרים ויותר שנמצאים בבעלות שלי וסביר להניח שיש לי תשתית קידום אתרים יותר טובה ממרבית חברות הקידום שקיימות בארץ. וואי וואי דיוולופמנט היה האתר הראשון שפיתחתי לעצמי אבל היום יש לי כמה אתרים נוספים כמו: BannerDesign, מעצב, ווב גרילה, מדיה מייל, BestDomains ועוד… שמביאים לי הכנסה ולקוחות על בסיס חודשי.

בנוסף אפילו התחלתי להציע שירות של קניית קישורים שיאפשר לכל מי שיש אתר בתחום הדיגיטל לרכוש קישורים חיצוניים ולקדם את האתר ללא הצורך במקדם אתרים.

יוחאי ירמיהו - מצלם סרטון

אחת מתופעות הלוואי שהגיעו מפרסום התוכן ושיתוף הידע היא שאני לא מפסיק לקבל פניות וטלפונים מאנשים שרוצים ללמוד את התחום של בניית אתרים. כל הזמן שואלים אם אני עושה קורסים או שיעורים פרטיים ומהצורך הזה של האנשים והביקוש הגדול הגיע המענה והחלטתי ליצור קורס לבניית אתרים.

המטרה הראשונית הייתה ליצור משהו יחסית בסיסי ובלתי ששמתי לב ולמרות שהחסרתי הרבה מאוד דברים שרצתי להוסיף, בגלל כל הידע שיש לי לשתף אתכם הגעתי רק בתכנון ליותר מ-200 סרטונים מה שהופך את הקורס הזה לקורס המקיף ביותר שתוכלו למצוא בארץ בנושא של בניית אתרים.

כמו שאתם מצליחים להבין התחלתי את דרכי בעולם הדיגיטלי לפני למעלה מ-15 שנה ובכל נקודת דרך חיזקתי את ההתמחות שלי בתחום נוסף. זה התחיל בעיצוב גרפי, עבר לבניית אתרים, הגיע לתכנות וקיבל חיזוק גדול גם בתחום של קידום אתרים.

המטרה של הקורס הזה היא לא ללמד אתכם לשחק עם ההגדרות של וורדפרס או של אלמנטור כי זה לא מספיק בשביל להיות בונה אתרים טוב. גם אני הולך ללמד אתכם בעיקר לבנות אתר עם אלמנטור אבל בצורה נכונה ותקינה גם מבחינת קוד ומבנה עמוד נכון תוך כדי הסתכלות גם על קידום בגוגל. המטרה שלי היא לתת לכם תשתית טובה וחזקה שעליה תוכלו להתקדם ולהפוך לבוני אתרים מצוינים.

בקורס הזה בחרתי לא להתמקד בכמה נושאים בודדים או בהסתמכות על תוסף אחד כמו אלמנטור ובחרתי בהרבה נושאים רחבים וחשובים כמו: אפיון ותכנון האתר עם דגש על קידום בגוגל, יצירת עמודים באלמנטור ובממשק הישן, עבודה עם בלוגים, טפסי יצירת קשר, ביצוע אנליטיקה ומעקב, שיפור חווית משתמש, כתיבת תוכן וקוד באופן תקני, אופטימיזציה לקידום בגוגל, שיפור מהירות טעינה, שיפור אבטחה, שיפור המרות באתר, יצירת אתר דו לשוני ועוד….

באופן רגיל בשביל ללמוד את כל הדברים האלו אתם תצטרכו לעשות 10 קורסים שונים אבל אני כיווצתי את כל המידע החשוב הזה לקורס אחד בודד שיעזור לכם להתקדם בתחום הזה בצורה הטובה ביותר.

יכולות וידע

אם זה מעניין אתכם מה היכולות והכישורים שלי בתחום של עיצוב גרפי אני עובד בעיקר עם פוטושופ ואילוסטרייטור ומבצע את מרבית העבודות שכל מעצב גרפי עושה בעיקר בתחום של דיגיטל (בנקודה מסוימת הפסקתי לעשות עבודות שמיועדות לדפוס).

בתחום של בניית אתרים, קידום ותכנות אני עובד בשנים האחרונות בעיקר עם וורדפרס ויש לי ניסיון בשפות קוד/תכנות כמו: HTML5, CSS3, PHP, JavaScript, jQuery, Ajax ועוד… בנוסף יש לי הרבה ידע בתכנון ויצירת בסיסי נתונים עם MySQL ו-phpMyAdmin.

כמו כן אני מפתח לוורדפרס וכמו שציינתי אני עובד עם תבנית בפיתוח אישי, יש לי כמויות מטורפות של תוספים שפיתחתי לוורדפרס וסביר להניח שאין הרבה אנשים בארץ שמבינים ויודעים איך המערכת של וורדפרס עובדת בצורה טובה ממני (גם ברמת הממשק וגם ברמת הקוד).

ואם בא לכם אתם מוזמנים גם לצפות בפרופיל הלינקדאין שלי או בעמוד הפייסבוק שלי למרות שאני לא חובב גדול של מדיה חברתית אז הם לא הכי פעילים בעולם. אתם יכולים גם פשוט לחפש יוחאי ירמיהו בגוגל או בכל אחת מפלטפורמות המדיה החברתית ותוכלו למצוא פרטים נוספים עליי.