בית הספר לוורדפרס » איך מתחילים ללמוד בניית אתרים?

איך מתחילים ללמוד בניית אתרים?

נכתב ע"י יוחאי ירמיהו

בשנים האחרונות ביחד עם ההתפתחות של מערכות מצוינות של בניית אתרים כמו וורדפרס אני רואה שיותר ויותר אנשים רוצים להיכנס לתחום של בניית אתרים ויותר בעלי עסקים המעוניינים לבנות אתר לבד לעסק ללא סיוע של בונה אתרים.

כבר הסברתי לכם בעבר איך בונים אתרים ללא שפות קוד והיום אני רוצה להתמקד במה אתם צריכים לדעת על מנת שתוכלו ללמוד בניית אתרים לצד אילו שפות תכנות/קידוד תצטרכו ללמוד אם אתם מתכננים לקחת את זה צעד אחד קדימה ולהפוך למומחים בתחום של בניית אתרים.

לימוד בניית אתרים בוורדפרס - איך מתחילים? ומה צריך ללמוד

לימוד בניית אתרים בוורדפרס - איך מתחילים? ומה צריך ללמוד

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניית עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

הצבת יעדים לעתיד

בשביל לדעת מה אתם צריכים ללמוד ומה היקף הידע שאתם צריכים לרכוש הדבר הראשון שכדאי לעשות זה להציב יעדים ולהבין מה אנחנו רוצים לעשות עם הידע שנלמד.

האם הסיבה שאתם רוצים ללמוד בניית אתרים היא בשביל להפוך לבוני אתרים? האם אתם רוצים לבנות אתר לעסק באופן חד פעמי? או האם אתם עוסקים בתחומים כמו SEO ופרסום וצריכים הבנה טובה גם בתחום של בניית אתרים?

אם המטרה שלכם היא להפוך להיות בוני אתרים ולבנות אתרים ללקוחות אז הייתי ממליץ שתתחילו מלקרוא את המאמר המסביר כמה כסף מרוויח בונה אתרים. במידה ואתם עדיין רוצים להיות בוני אתרים אז סביר להניח שאתם תצטרכו לעשות קורס בניית אתרים על מנת לקבל תשתית מספיק טובה בשביל להתחיל לבנות אתר ולאחר מכן על מנת להעלות את הרמה תצטרכו ללמוד גם שפות קידוד ותכנות (נדבר על זה בהמשך המאמר).

גם כאשר אתם בעלי עסקים או אם אתם אנשי מקצוע בתחום הדיגיטל שזקוקים לידע בתחום של בניית אתרים הייתי ממליץ שתעשו קורס בניית אתרים אונליין שיאפשר לכם גישה לכל השיעורים ואם תתקלו בבעיה בעתיד תוכלו תמיד לחזור לשיעור ולצפות בו פעם נוספת על מנת לקבל פתרונות.

אם אתם מעוניינים פשוט לבנות אתר בודד ואתם לא רוצים להיכנס לתחום יותר מידי ברצינות תוכלו אולי לוותר על תהליך הלמידה ולנסות ולבנות אתר מתבנית מוכנה עם שינויים קלים.

לימוד בניית אתרים – מאיפה מתחילים?

מה צריך לדעת בשביל להעלות אתר לאוויר?

טוב אז לאחר שהצבנו יעדים ננסה להבין מה אנחנו צריכים לדעת בפועל ובאופן מעשי על מנת להעלות אתר לאוויר באופן נכון ותקני עם התאמה לגוגל.

בתור התחלה חשוב לדעת שעל מנת להעלות אתר לאוויר יש צורך באחסון ודומיין. אחסון אתרים הוא שרת שעליו אנחנו מעלים את הקבצים הפיזיים של האתר וממנו האתר נטען בפועל. דומיין הוא שם האתר ואותו בדרך כלל צריך לקנות בנפרד מאחד מספקי הדומיינים בארץ.

לאחר שיש לכם דומיין ואחסון הגיע הזמן ללמוד על וורדפרס. למי שעדיין לא שמע את הביטוי וורדפרס מדובר על המערכת הטובה בעולם לבניית אתרים. היא 100% בחינם ובאמצעות המערכת יש לנו מגוון אפשרויות, תוספים ותבניות שכדאי להכיר. בסרטון מתחת תוכלו לקבל מידע נוסף על מה זה וורדפרס.

ניתן לצפות בסרטון הדרכה המסביר מה זה וורדפרס

מה זה וורדפרס

לאחר שהצלחתם להבין מה זה וורדפרס ולמה כדאי לבנות אתר בוורדפרס יש תוסף נוסף של חברה ישראלית שנקרא אלמנטור ונרצה לעבוד גם איתו על מנת לאפשר לעצמנו או ללקוחות שלנו יכולות עריכה ויצירה של עמודים חדשים באופן פשוט יותר.

חשוב לציין שאחד החסרונות של אלמנטור זה שהוא מאוד קל לשימוש וכאשר אתם בונים באמצעותו עמודים ללא ידע טכני אז סביר להניח שאתם תבנו את האתר ואת העמודים בצורה לא נכונה וזה יפגע בקידום של האתר בגוגל.

למי שרוצה להבין מה זה אלמנטור ואיך אפשר לערוך וליצור עמודים באמצעות אלמנטור אני ממליץ שתצפו בסרטון הבא והוא יעשה לכם קצת סדר בנושא.

ניתן לצפות בסרטון הדרכה המסביר מה זה אלמנטור ואיך ליצור ולערוך עמודים באלמנטור

מה זה אלמנטור

לאחר מכן אתם תצטרכו להבין הרבה מאוד דברים נוספים כמו איך מתאימים את האתר לגוגל, איך מוסיפים טפסי יצירת קשר, איך לשפר אבטחה באתר,  איך לבצע את ההגדרות הראשוניות לאתר, איך לשפר חווית משתמש, איך לקבל פניות מהאתר ועוד… דרך אגב את כל הדברים האלו תוכלו ללמוד אצלי בקורס הדיגיטלי לבניית אתרים.

ואם אתם רוצים לקחת את זה לשלב הבא ולהפוך לבוני אתרים אז אתם תצטרכו כנראה ללמוד גם שפות קוד ותכנות כמו: CSS, HTML ו-PHP ועל זה אני אדבר בפסקה הבאה.

האם צריך ללמוד שפות תכנות בשביל בניית אתרים?

אנחנו נמצאים בעידן שבו כבר אפשר לבנות אתרים גם ללא ידע בשפות קוד ולמעשה מרבית בוני האתרים בתחום לא יודעים שפות קוד בכלל ומסתמכים על תבניות מוכנות ועל אלמנטור.

לדעתי אם אתם בעלי עסקים או אנשים שעוסקים בתחום הדיגיטל כמו אנשי SEO או מפרסמים אז אין לכם צורך לדעת שפות תכנות אבל אם אתם בוני אתרים שמתכננים להתקדם בתחום אז כדאי מאוד ללמוד את השפות הבאות.

לימוד HTML – כאשר אנחנו בונים אתר במרבית המקרים האתר והקוד שלו יוצג באמצעות קוד HTM לעמוד עצמו. נכון להיום אנחנו עושים את הפעולות באמצעות וורדפרס או אלמנטור אבל המערכת דואגת לייצר עבורנו את הקוד לעמוד.

במידה ונלמד איך להשתמש ב-HTML נוכל גם ללמוד איך לייצא קוד לעמוד בצורה טובה יותר ונוכל להבין איך ליצור קוד אישי ללא ההגבלות של אלמנטור ושל וורדפרס וכך נוכל ליצור  עמודים מורכבים יותר שבאופן רגיל לא נוכל ליצור בוורדפרס.

למי שרוצה ללמוד על HTML ולצרוך יותר מידע בנושא אז אתם מוזמנים לצפות במדריכים באתר HTML ישראל.

לימוד CSS – השפה הבאה שכדאי שנלמד היא CSS. שפת CSS מאפשרת לנו לשלוט על העיצוב של העמוד ולמעשה אם נסיר את כל קבצי ה-CSS מהעמוד הנוכחי שבו אתם צופים כל מה שנראה זה דף לבן עם טקסט שחור.

את המיקומים של האלמנטים, את הצבעים, רקעים, רוחב וגובה, גדלי טקסטים ופונטים, מסגרות ועוד הרבה מאוד דברים אנחנו עושים באמצעות קוד CSS. בנוסף קוד CSS יאפשר לנו לבצע התאמה טובה יותר למובייל לפי רזולוציות שונות של המסך.

לדעתי זה חובה ללמוד CSS במידה ואתם מתכננים להתמקצע בתחום של בניית אתרים כי האפשרויות שיש לנו בוורדפרס או באלמנטור הם מאוד מוגבלות ובאמצעות CSS נוכל לפתור את הרבה מהמגבלות שיש לנו וליצור אתרים הרבה יותר מרשימים. ניתן לצפות במידע נוסף ומדריכים ל-CSS באתר CSS ישראל.

לימוד PHP – שפה נוספת שאתם יכולים ללמוד אבל לא חייבים היא שפת PHP. המערכת של וורדפרס בנויה באמצעות PHP וברגע שתלמדו PHP תוכלו לבצע שינויים בהתאמה אישית לוורדפרס ואפילו תוכלו לפתח תוספים משלכם. למי שרוצה אפשר לצפות במדריכים בנושא של PHP באתר PHP ישראל.

ישנים שפות נוספות שיכולות לעזור לכם כמו: JavaScript ו-Ajax אבל עדיף להתחיל בקטן, ללמוד תחילה איך לבנות אתרים בוורדפרס ולאחר מכן להגיע ללימוד השפות הנוספות לפי הצרכים שלכם בעת הפרויקטים השונים שתקבלו.

קיצור תהליכים - קורס בניית אתרים

חשוב להבין, אם אתה מעוניינים ללמוד בניית אתרים אז כל הידע כבר קיים ברשת ואפילו בחינם אבל עקומת הלמידה תהיה ארוכה ואתם תפספסו בדרך הרבה דברים שחשוב לדעת ולהכיר.

בסוף לצפות במדריך נקודתי או בסרטון ביוטיוב לא יספק לכם את הידע המקיף והרחב שקורס יספק לכם ולכן אם אתם נכנסים לתחום של בניית אתרים ורוצים להתמקצע בתחום וכמה שיותר מהר, קורס בניית אתרים יסייע בתהליך.

השאלה השנייה שאתם צריכים לשאול זה האם ללמוד באופן פרונטלי בקורס שנעשה במכללה או בקורס אונליין והתשובה תלויה בכם וביכולת שלכם ללמוד. לקורס אינטרנטי יש יתרונות רבים על קורס אונליין.

בתור התחלה אתם יכולים ללמוד מכל מקום ובכל זמן, התוכן יהיה יותר מסודר ממה שאתם הולכים ללמוד במכללה ותהיה לכם גישה אליו גם בהמשך הדרך אם אתם נתקלים בבעיה. בנוסף היתרון הכי גדול הוא שאתם לא צריכים ללמוד את הקורס במשך חצי שנה או שנה ולפי היכולת לימוד שלכם תוכלו להתחיל לבנות אתרים גם לאחר שבוע, שבועיים.

אם אתם מחפשים קורס בניית אתרים אונליין אז אתם מוזמנים לבדוק את הקורס שלי ואני בטוח שהוא יספק לכם את הידע הנדרש כדי להפוך לבוני אתרים ברמה עולמית.

איך לבנות אתר מקצועי בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעתיים שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

אם אהבתם את השיעור ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

יוחאי ירמיהו

עוסק בתחום של פיתוח אתרים ועיצוב גרפי למעלה מ-15 שנה. נינג’ה מומחה לוורדפרס, מפתח תוספים ותבניות בהתאמה אישית והמרצה שלכם בקורס הדיגיטלי המקיף והמוביל בישראל ללימוד בניית אתרים בוורדפרס בצורה נכונה.

קורסים מקיפים ומומלצים ללימוד בניית אתרים

לבנות אתר ב-10 ימים

לבנות אתר ב-10 ימים

קורס מזורז שילמד אותך לבנות אתרים ב-10 ימים. נקודת כניסה מעולה לתחום של בניית אתרים במחיר משתלם.

 • קורס לבנות אתר ב-10 ימים 52 שיעורים שילמדו אותך הכל על בניית אתרים
 • בונוס 1: לבנות אתר מתבנית מוכנה לאנשים עסוקים שלא רוצים להשקיע 10 ימים
 • בונוס 2: גיבוי, שחזור, ותחזוקה לאתר איך לבצע גיבויים ולתחזק אתר ללא תקלות
 • בונוס 3: אלמנטור קונטיינר (Container) איך ליצור תוכן באמצעות אלמנטור קונטיינר
 • בונוס 4: קורס אחסון אתרים ב-Cloudways אחסון אתרים על גבי חברות השרתים המובילות בעולם
 • בונוס 5: קורס קלאודפלייר + מייל עסקי בחינם איך להשתמש בקלאודפלייר + יצירת מייל עסקי בחינם
 • בונוס 6: לעבור אחסון ולהישאר בחיים איך להעביר אתר מאחסון אחד לאחר ללא תקלות
 • בונוס 7: יסודות העיצוב לבוני אתרים כל מה שצריך לדעת כדי לעצב את האתר המושלם
 • תמיכה לשנה לשאלות בעמודי השיעורים
 • גישה לקבוצת הפייסבוק של הקורס
 • גישה לכל החיים
 • תעודה הכשרה בסיום הקורס (קובץ PDF)
 • גישה לעדכונים ושיעורים חדשים
 • 100% החזר כספי ל-30 ימים
למידע נוסף
וורדפרס Expert - קורס בניית אתרים

מסלול וורדפרס Expert

למעלה מ-10 קורסים מלאים ומעל 600 שיעורים שילמדו אותך הכל על בניית אתרים ברמה הגבוהה ביותר בארץ.

 • קורס וורדפרס Beginner קורס בניית אתרים למתחילים
 • קורס וורדפרס Tool Kit הצעת מחיר + אפיון + צ’ק ליסט + התנהלות עם לקוחות
 • קורס בניית אתר ב-10 ימים איך לבנות אתר במהירות שיא
 • קורס וורדפרס Next Level בניית אתרים למתקדמים
 • קורס וורדפרס SEO התאמת אתרים לגוגל
 • קורס: אלמנטור Ninja הקורס שיהפוך אותך לנינג’ה באלמנטור
 • קורס: אלמנטור PRO + אנימציות יצירת אתרים מורכבים ואנימציה
 • קורס וורדפרס Rocket שיפור מהירות לאתר
 • קורס וורדפרס Security חיזוק אבטחה לאתר
 • קורס וורדפרס Global בניית אתר דו לשוניים בכל השפות
 • בונוס 1: גיבוי, שחזור, ותחזוקה לאתר תחזוקת אתרים ומניעת בעיות ותקלות
 • בונוס 2: אנליטיקה ומעקב לאתר גוגל אנליטיקס, סרץ קונסול ויאנדקס מטריקה
 • בונוס 3: איך לקבל יותר פניות מהאתר הוספת כפתורי יצירת קשר + שיפור המרות
 • בונוס 4: קלאודפלייר + מייל עסקי בחינם שימוש בקלאודפלייר ויצירת מייל עסקי בחינם
 • בונוס 5: התקנת אתר על המחשב איך להשתמש במחשב ולחסוך עלויות אחסון
 • בונוס 6: קורס Cloudways אחסון אתרים בחברות השרתים המובילות בעולם
 • בונוס 7: לעבור אחסון ולהישאר בחיים איך להעביר אתר מאחסון אחד לאחר ללא תקלות
 • בונוס 8: אופטימיזציה לתמונות איך להעלות תמונות שיעזרו לאתר להתקדם בגוגל
 • בונוס 9: יסודות העיצוב לבוני אתרים כל מה שצריך לדעת כדי לעצב את האתר המושלם
 • 626 שיעורים למתחילים + למתקדמים
 • תמיכה לשאלות בעמודי השיעורים לשנה
 • גישה לקבוצת הפייסבוק
 • גישה לכל החיים
 • תעודה הכשרה בסיום הקורס (קובץ PDF)
 • גישה לעדכונים ושיעורים חדשים
 • 100% החזר כספי ל-30 ימים
למידע נוסף

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

אתרים מומלצים ללימוד בניית אתרים

מעוניינים ללמוד את התחום של בניית אתרים באופן מקצועי? במאמר הבא תוכלו לצפות באתרים המובילים בעולם ללימוד בניית אתרים לצד המלצות אישיות לגבי כל אתר וטיפים ללימוד נכון.

כמה כסף מרוויח בונה אתרים מתחיל?

שאלת השאלות כמה מרוויח בונה אתרים? במקום לזרוק מספרים מטורפים באוויר במאמר הבא תוכלו למצוא הסבר ריאלי לנושא שיעזור לכם להבין כמה תוכלו להרוויח ומה רמת התחרות בשוק.

איך והאם לבנות אתר לעסק לבד?

החלטתם שאתם צריכים אתר מקצועי לעסק וכעת השאלה היא האם לבנות את האתר לבד או לפנות לבונה אתרים. במאמר הבא תוכלו להבין איך והאם לבנות אתר לבד ומה החסרונות של זה.

איך בונים אתרים ללא ידע בשפות קוד

בעלי עסקים רבים רוצים לדעת איך לבנות אתר ללא ידע בשפות קוד. נכון להיום ניתן לבנות אתרים בקלות ללא שפות קוד ובמאמר הבא תוכלו ללמוד איך לעשות זאת ומה החסרונות של השיטה.

כלי נגישות