בית הספר לוורדפרס » כמה כסף מרוויח בונה אתרים מתחיל?

כמה כסף מרוויח בונה אתרים מתחיל?

נכתב ע"י יוחאי ירמיהו6 תגובות

התחום של בניית אתרים הופך להיות מאוד פופולרי בשנים האחרונות. היכולת להרוויח כמה אלפי שקלים ולעיתים גם עשרות אלפי שקלים מפרויקט אחד וכמעט ללא הוצאות בכלל מלבד הידע שנדרש היא מתנה נפלאה שרבים מהיזמים יכולים לקבל.

אז כמה כסף מרוויח בונה אתרים מתחיל (מנקודת התייחסות של בונה אתרים עצמאי ולא שכיר), איך אפשר להפוך להיות בונה אתרים וכמה קשה התחרות בתחום המאוד תחרותי הזה? כל זה ועוד במאמר הבא.

ניתן לצפות בסרטון הדרכה המסביר כמה מרוויח בונה אתרים

 כמה מרוויח בונה אתרים - שכר בונה אתרים

איך לבנות אתר מקצועי בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעתיים שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

איך אפשר להפוך לבונה אתרים?

בשנים האחרונות התחום של בניית אתרים הופך להיות קל יותר וחסמי הכניסה שהיו בעבר כמעט ונעלמו. יכול להיות אולי שאפילו המילה הנכונה שאבחר להשתמש בה היא שהתחום הפך “לפרוץ” הרבה יותר. כבר דיברתי אתכם על איך לבנות אתר לבד ועל בניית אתר ללא שפות קוד והסברתי על הקלות שבה ניתן לבנות היום אתרים.

קיימים אפילו לא מעט בוני אתרים בתחום ואפילו חברות לבניית אתרים שכל התבססות והידע שלהם בתחום התחילה מלימוד בניית אתרים מסרטון יוטיוב בודד. בפועל זה יפה ונחמד אבל בכדי לספק תוצאה טובה ואיכותית ללקוחות שלכם צריך להבין בצורה מקיפה איך התהליך של בניית אתרים עובד, איך לבנות אתר תקני, איך לבנות תשתית טובה לגוגל ועוד…

למי שרוצה אני מלמד את כל הדברים האלו במסגרת קורס אונליין לבניית אתרים שיצרתי שמכיל למעלה מ-20 פרקים שונים ולמעלה מ-200 שיעורים שילמדו אתכם כל מה שצריך לדעת על בניית אתרים.

קיימים מגוון מכללות וקורסים לבניית אתרים וכדאי להבין בצורה טובה איך בונים אתר ואיך המערכת של וורדפרס עובדת לפני שמתחילים לבנות אתרים ללקוחות בתשלום.

כאשר אתם גובים כמה אלפי שקלים מעסקים קטנים שבקושי מתגלגלים מחודש לחודש חשוב שתספקו להם מוצר טוב שיחזיר את ההשקעה וכך הם יעזרו לקדם גם את העסק שלכם מפה לאוזן על ידי המלצות לחברים.

קיימים היום מגוון אתרי לימוד לבניית אתרים בעברית ובאנגלית, בתשלום ובחינם וחשוב שלפני שאתם מתחילים לעבוד עם לקוחות תלמדו את התחום כמו שצריך ותבנו כמה אתרים לעצמכם על מנת לא לעשות את הטעויות והניסויים על אתרים של לקוחות שלכם (זאת לפחות הגישה שלי אבל כל אחד שיעשה מה שנכון עבורו).

דרך אגב אחת הדרכים החינמיות ללימוד בניית אתרים בוורדפרס היא ערוץ היוטיוב שלי ושם תוכלו למצוא למעלה מ-100 סרטונים בחינם בנושא של בניית אתרים וכל מה שקשור לעולם הדיגיטלי.

כמה כסף מרוויח בונה אתרים מתחיל?

טוב אז הגענו לחלק המעניין באמת והחלק הזה ידבר על כמה כסף מרוויח בונה אתרים מתחיל, או יותר נכון אם נדייק כמה כסף יכול להרוויח בונה אתרים כי הרווח יכול להשתנות באופן קיצוני מבונה אתרים אחר לאחר.

הנושא הזה מעט מורכב כי יש בוני אתרים שעובדים לבד ויכולים להרוויח כמה עשרות אלפי שקלים בחודש ויש כאלה שירוויחו מעט מאוד ולא יעברו אפילו את שכר המינימום. זה בין היתר תלוי בכם, במוטיבציה שלכם, ביכולת מכירה, ביכולות שיווק וביכולת לבנות את עצמכם כמותג או כמומחים בתחום עיסוק שלכם.

ננסה להסתכל על זה מנקודת מבט מעט אחרת ונגיד שהעלות הממוצעת לבניית אתר היא באזור של 3,000 + מע”מ. חלק מבוני האתרים כוללים בתוך העלות הזאת את הכל כמו: כתיבת תוכן, אחסון לשנה וכדומה ואחרים (כמוני, לפחות כרגע) מתחילים מעלות בסיסית לעיצוב ובנייה של האתר וכל שאר הפרמטרים הם בתוספת עלות.

כמה כסף מרוויח בונה אתרים מתחיל?

בתחילת הדרך סביר להניח שתצטרכו לבקש מחיר נמוך ממה שציינתי אבל בואו נגיד שאתם גובים על אתר אחד 3,000 ₪ (מחיר לאתר תדמיתי) וההוצאות שלכם על בניית אתר הם באזור של 500 ₪ (למרות שבמרבית המקרים ההוצאה היא בעיקר הזמן והידע שלכם). זה משאיר לכם רווח של 2,500 לכל אתר וזה אומר שאם אתם תצליחו לגייס 4 לקוחות בחודש ולבנות 4 אתרים בחודש הרווח שלכם יהיה 10,000 בחודש (יהיו לכם הוצאות לעסק שיקטינו את הרווח אבל זה בשביל לקבל כיוון).

מדובר על עלויות ומצב ריאלי שמתרחש בארץ מבחינת מחירים וככל שאתם תצברו יותר ניסיון תוכלו להעלות את המחיר ולהרוויח יותר או לחילופין לקבל יותר פרויקטים עבור המחיר הנוכחי שלכם לבניית אתר.

בנוסף לכך מרבית בעלי העסקים יצטרכו שירותים נוספים של קידום אתרים ופרסום ממומן ואם זה שירות שתוכלו להציע ביחד עם השירותים של בניית אתרים אז שם הכסף נמצא כי מדובר על ריטיינר חודשי שיספק לכם יציבות והכנסה חודשית.

חשוב גם להבין שהשוק מאוד תחרותי והיכולת להרוויח תלויה ביכולות שלכם למצוא ולסגור לקוחות אבל הפוטנציאל של הרווח הוא מאוד גדול והסיכונים הם מאוד קטנים. אתם לא חייבים משרד וכמעט ואין לכם הוצאות, כך שבניגוד לעסקים שבהם יש סיכון גדול לפשוט את הרגל ולהגיע להפסדים גדולים כאן הסיכוי לכך הוא קטן מאוד כי אין כמעט הוצאות קבועות לעסק.

במקרה הכי גרוע לא תצליחו ותוכלו פשוט להחליף עיסוק או להמשיך בתחום של בניית אתרים בתור הכנסה צדדית.

דרך אגב למי שרוצה אולי לקבל נקודת מבט למה צריך לדעת ברגע שבונים אתר ואילו פרמטרים יכולים להיות בתוספת מחיר תנסו להעיף מבט בסרטון והוא יעשה קצת סדר בנושא של מה צריך לדעת לפני שבונים אתר.

ניתן לצפות בסרטון הדרכה המסביר מה צריך לדעת לפני שמתחילים לבנות אתר לעסק

כל מה חשוב לדעת לפני שמתחילים תהליך של בניית אתר לעסק

התחרות בשוק של בניית אתרים

אז לאחר שהצלחנו להבין איך אפשר ללמוד ולהיכנס לתחום של בניית אתרים ולאחר שהבנו כמה יכול להרוויח בונה אתרים מתחיל כעת מה שנותר לעשות זה לדבר על התחרות בתחום וכן מדובר על תחום תחרותי מאוד.

בתחום של בניית אתרים אפשר להרוויח יפה ואני יכול להגיד את זה מניסיון אבל חשוב להבין שהתחרות היא מטורפת. כל אידיוט צופה בסרטון ביוטיוב והופך לבונה אתרים, אנשי המכירות הטובים אפילו יצליחו לגייס לקוחות למרות שבמרבית המקרים יספקו תוצאה לא טובה. יש לא מעט חברות בארץ שמוכרות מוצר גרוע אבל בגלל התמקדות במכירות החברות האלו מרוויחות יפה.

בגלל שהשוק הזה כל כך תחרותי אתם צריכים לדעת שלמצוא לקוחות זה לא יהיה קל עבורכם במיוחד בתחילת הדרך שאתם חדשים בתחום וללא ניסיון ותיק עבודות. נקודה נוספת שאתם צריכים לקחת בחשבון שבפייסבוק יש גם לא מעט בוני אתרים שיספקו את השירות של בניית אתר במחירי ריצפה כמו 500 ש”ח לבניית אתר.

בשביל שיהיה לכם קצת יותר קל להתחרות בכל החברות ובוני האתרים שקיימים בשוק אז בתור התחלה תצטרכו לבנות לעצמכם תיק עבודות. ללא תיק עבודות היכולת שלכם למצוא לקוחות היא כמעט אפסית. תתחילו מלבנות אתר לעצמכם ולאחר מכן תבנו עוד אתר או שתיים לעצמכם בתור התנסות, ככה שיהיו לכם לפחות 3 אתרים שתוכלו להציג ללקוחות.

השלב הבא יהיה אסטרטגיה לטווח הרחוק על ידי בניית השם שלכם או של העסק (בניית מותג). אתם יכולים לפרסם מדריכים באתר או סרטונים ביוטיוב שילמדו בעלי עסקים לבצע פעולות באתר שלהם. בנקודה מסוימת אם תצליחו לבנות לעצמכם שם של מומחים בתחום אז הלקוחות הרציניים שמחפשים מישהו רציני או מומחה בתחום יתחילו להגיע אליכם לבד ותוכלו לחסוך את העלויות של הפרסום שתהיו חייבים לבזבז בתחילת הדרך.

בנוסף בגלל שבניתם לכם שם של מומחה אז יהיה לכם קצת יותר קל לגבות סמוכים יותר גבוהים מהסכומים הנהוגים בשוק של בניית אתרים. את הדברים האלו שאני מציין אני אומר מניסיון ומהדרך שאני עברתי בעצמי.

אופציה נוספת היא להתמקד בענף עיסוק מסוים. למשל במקום לבנות אתרים באופן כללי לכל התחומים אתם יכולים לבנות רק חנויות וירטואליות או לפנות רק לסוג מסוים של לקוחות. למשל אתם יכולים להיות בוני אתרים לעורכי דין, או למפורסמים. חשוב לבחור ענף תעסוקה שבו יש כסף על מנת שללקוחות הפוטנציאלים שלכם תהיה את האפשרות לשלם לכם ביד נדיבה.

אלו הם מרבית הדברים שאתם צריכים לדעת בנושא, חשוב לדעת שבונה אתרים יכול להרוויח יפה אבל בגלל התחרות זה לא יהיה קל ובמיוחד לא בתחילת הדרך ומפה כל מה שאני יכול לעשות זה לאחל לכם בהצלחה בהמשך.

איך נכנסים לתחום של בניית אתרים?

לאחר שהצלחתם להבין פחות או יותר כמה מרוויח בונה אתרים והצלחתם לקבל נקודת מבט לכיוון של משכורת של בונה אתרים ממוצע כעת מה שנותר להבין זה איך אפשר להתחיל את הדרך שלכם בתחום באופן מקצועי?

יש לכם את האופציה האיטית של לנסות ולבנות את הידע שלכם ממדריכים בחינם, ולמרות שבתכלס הידע קיים גם בחוץ ובחינם מדובר על ידע לא מסודר ולעיתים ידע חלקי. אם אתם רוצים להפוך לבוני אתרים ברמה גבוהה ולחסוך זמן יקר בחיפוש אחר מקור מידע איכותי עבור כל נושא בדרך זה יצריך תהליך לימוד מקצועי.

עכשיו ההחלטה שנותרה היא האם ללמוד באמצעות קורס בניית אתרים פרונטלי במכללה ולשלם 10,000 ש”ח או ללמוד מקורס בניית אתרים אונליין? במרבית המקרים קורס אונליין יהיה עדיף בהרבה מכמה סיבות:

 1. אתם לומדים בקצב שלכם ויכולים להתחיל לבנות אתרים ללקוחות לאחר כמה שבועות של לימוד מסיבי, וזאת במקום לבזבז חצי שנה ויותר של לימוד במכללה.
 2. יש לכם גישה לתכני הקורס גם בהמשך הדרך מה שיאפשר לכם לחזור ולצפות בתכנים פעם נוספת במידה ושכחתם משהו.
 3. המחיר של קורס אינטרנטי זול באופן משמעותי מהמחיר של קורס במכללה.
 4. בקורס אינטרנטי בדרך כלל התוכן יהיה מסודר ומלוטש בצורה הרבה יותר טוב מקורס פרונטלי

אם בא לכם להיכנס לעולם של בניית אתרים, בדקו את הקורס שאני מציע על ידי לחיצה על התמונה מתחת.

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניית עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

אם אהבתם את השיעור ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

יוחאי ירמיהו

עוסק בתחום של פיתוח אתרים ועיצוב גרפי למעלה מ-15 שנה. נינג’ה מומחה לוורדפרס, מפתח תוספים ותבניות בהתאמה אישית והמרצה שלכם בקורס הדיגיטלי המקיף והמוביל בישראל ללימוד בניית אתרים בוורדפרס בצורה נכונה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

מה זה נכס דיגיטלי ואיך תעשו ממנו כסף

בשנים האחרונות הנושא של נכסים דיגיטליים הופך להיות נושא חם בעולם הדיגיטל. אז מהם הדרכים להרוויח כסף? מהם סוגי הנכסים הקיימים? והאם תהפכו למיליונרים? כנסו ותגלו!

איך בונים אתרים ללא ידע בשפות קוד

בעלי עסקים רבים רוצים לדעת איך לבנות אתר ללא ידע בשפות קוד. נכון להיום ניתן לבנות אתרים בקלות ללא שפות קוד ובמאמר הבא תוכלו ללמוד איך לעשות זאת ומה החסרונות של השיטה.

איך מתחילים ללמוד בניית אתרים?

בשנים האחרונות אנשים פונים לתחום של בניית אתרים ואחת הבעיות שרבים נתקלים בה היא מאיפה להתחיל? במאמר הבא אעשה קצת סדר בנושא ואסביר מה צריך לדעת בשביל להיות בונה אתרים.

אתרים מומלצים ללימוד בניית אתרים

מעוניינים ללמוד את התחום של בניית אתרים באופן מקצועי? במאמר הבא תוכלו לצפות באתרים המובילים בעולם ללימוד בניית אתרים לצד המלצות אישיות לגבי כל אתר וטיפים ללימוד נכון.

  6 תגובות

  1. משה
   משה

   היי תודה על השיתוף בידע החשוב הזה. האם אתה חושב שיספיק לי ללמוד את הקורס שלך לבניית אתרים בשביל לעבוד בתחום?

   1. יוחאי ירמיהו
    יוחאי ירמיהו

    שלום משה, הקורס שלי הוא נקודת התחלה מאוד טובה שתיתן לך ידע מעשי להתחיל את הקריירה בתחום של בניית אתרים.

    לאחר לימוד הקורס בשביל להתקדם אתה תצטרך להקדיש את רוב הזמן בשביל ליצור תיק עבודות וברגע שיהיה לך תיק עבודות מכובד ומספיק ניסיון בתחום אז יהיה יותר קל לקבל עבודות מלקוחות או למצוא עבודה כשכיר בהתאם למה שאתה מחפש.

  2. רותם
   רותם

   כתבת בטעות 10,000₪ בשנה, במקום בחודש. (תרגיש חופשי למחוק את התגובה).

   1. יוחאי ירמיהו
    יוחאי ירמיהו

    היי רותם, תודה רבה על התיקון.
    מעריך את הסיוע

  3. נועה
   נועה

   היי שלום זה נכון שצריך לדעת קודם עיצוב גרפי או שאפשר ללמוד בניית אתרים גם בלי זה ?

   1. יוחאי ירמיהו
    יוחאי ירמיהו

    היי נועה, לא חובה לדעת עיצוב גרפי כדי ללמוד בניית אתרים.
    זה אומנם משהו שיעזור לך ליצור אתרים יותר יפים אבל אפשר להתחיל ללמוד ולבנות אתרים גם ללא ידע בעיצוב גרפי.

  לא ניתן לפרסם תגובות

  כלי נגישות