בית הספר לוורדפרס » איך והאם לבנות אתר לעסק לבד?

איך והאם לבנות אתר לעסק לבד?

נכתב ע"י יוחאי ירמיהו

לפני שנים רבות כשהתחלתי את דרכי בעולם של בניית אתרים התהליך של לימוד בניית אתרים התחום היה שונה לגמרי (באופן קיצוני) ממה שאנחנו מכירים היום.

בתקופה שהתחלתי ללמוד לבנות אתרים הייתי בונה אתרים באמצעות קוד HTML, את האתר הראשון בניתי עם HTML טבלאות שהיום מדובר בטכניקה שכבר לא נמצאות בשימוש.

בשביל לבנות אתר היה צורך ללמוד HTML ו-CSS וכל פעולה שהייתי צריך לעשות באתר הצריכה ממני להוריד את האתר למחשב, לערוך מחדש את הקוד ולהעלות אותו בחזרה לשרת האחסון. הכל היה מסובך וכל שינוי קטן הצריך הרבה זמן.

היום לעומת זאת התחום של בניית אתרים השתנה באופן משמעותי. הטלפונים הניידים הגיעו לעולם ושינו את הצורה שבה אנחנו גולשים באינטרנט ובנוסף לכך מערכות כמו: וורדפרס (WordPress), ג’ומלה (Joomla) ודרופל (Drupal) הגיחו לאוויר העולם והפכו את התהליך של בניית אתרים לפשוט וקל יותר ללא עלויות מטורפות של פיתוח מערכת באופן אישי.

במאמר של היום אדבר על מה אתם צריכים לדעת על מנת לבנות אתר לבד, מה החסרונות של בניית אתר באופן עצמי ומה היתרונות של בניית אתר לבד (בעיקר חסכון כספי).

איך לבנות אתר אינטרנט לעסק לבד

איך לבנות אתר מקצועי בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעתיים שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

למה שארצה לבנות אתר לבד?

אני מסוג האנשים שאוהבים לעשות דברים לבד, במקרים מסוימים אני די פדנט ויש לי קצת בעיות עם דחיית סיפוקים ולכן ברגע שאני רוצה לבצע שינוי באתר שלי אני רוצה לעשות זאת באופן מיידי מבלי לחכות כמה ימים עד שבונה אתרים או מתכנת יואיל בטובו לסייע לי, בעיקר כאשר מדובר על שינויים קטנים יהיה יותר קל לשנות את זה בעצמי מאשר לשלוח מייל למישהו ולחכות.

בנוסף אני מאמין שאתר אינטרנט היום זה אחד הכלים החזקים ביותר לקידום העסק ולכן חשוב שלפחות תדעו איך התהליך של בניית אתר עובד כדי שתוכלו לכוון את בונה האתר לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר.

וכמובן שיש גם את הצד הכספי ועלויות של בניית אתר אצל בונה אתרים מקצועי יתחילו מכמה אלפי שקלים וככל שהאתר יותר מורכב העלויות יכולות להגיע גם לכמה עשרות אלפי שקלים.

במידה ואתם בעלי עסקים חדשים לא בטוח שיהיה לכם את התקציב הנדרש לבניית האתר בסיוע של בונה אתרים ובתחילת הדרך בניית האתר באופן עצמאי תאפשר לכם לחסוך את העלויות הכרוכות בכך.

מה החיסרון של בניית אתר בעצמך?

אם אתם רוצים לבנות אתר לבד אז אני מאוד בעד ושווה לנסות ולבצע את התהליך בעצמכם. לעומת המורכבות של בניית אתר בעבר נכון להיום התהליך לא מצריך ידע טכני וזה הפך להרבה יותר פשוט לבנות ותוכלו לבנות אתר בעצמכם באופן מקצועי באמצעות עקומת למידה קלה של כמה שבועות. הרחבתי על הנושא יותר במאמר של איך לבנות ללא ידע בשפות קוד.

יחד עם זאת אחד הדברים שאני רואה אצל בעלי עסקים שבונים אתר לבד ללא הסיוע של בונה אתרים זה תוצאות פחות טובות. במקרים רבים העיצוב של האתר יהיה פחות מקצועי, ברוב המקרים הריווח לא נכון ויש טעויות קוד שיפגעו בקידום האתר בגוגל.

את הצד העיצובי קשה ללמד ומדובר על יכולת שנרכשת במשך שנים רבות אבל את הצד הטכני קל ללמד וזה מה שאני עושה בקורס לבניית אתרים שאתם יכולים למצוא באתר.

איך אפשר ללמוד לבנות אתרים לבד?

אז כמו שציינתי בניגוד לעבר היום התחום של בניית אתרים פשוט בהרבה ותוכלו לבנות אתר בעצמכם גם ללא ידע בשפות קוד וללא צורך בידע טכני ברמה מתקדמת.

ישנים אתרים מומלצים ללימוד בניית אתרים הדרך הטובה ביותר ללמוד לבנות אתר היא באמצעות קורס בניית אתרים שיאפשר לכם ללמוד צעד אחר צעד כל מה שאתם צריכים לעשות על מנת לבנות אתר ולהעלות אותו לאוויר.

נכון להיום באמצעות מערכות כמו וורדפרס תוכלו לבנות אתר בקלות, להעלות אותו לשרת האחסון ובאמצעות תוסף ישראלי נפלא בשם אלמנטור תוכלו גם ליצור עמודים ולערוך אותם בקלות גם ללא שום ידע בשפות קוד. כל מה שאתם צריכים זאת הדרכה שתאפשר לכם לעשות זאת בצורה נכונה ואתם מסודרים.

אם אתם מחפשים קורס איכותי לחצו על התמונה מתחת לצפייה בקורס בניית אתרים המקיף ביותר בארץ:

בניית אתר בוורדפרס או וויקס?

דרך אגב אם אתם מחפשים לבנות אתר לבד אז סביר להניח ששמעתם גם על וויקס (Wix) שהיא גם מערכת שמאפשרת לבנות אתרים וגם כאן מדובר על פיתוח ישראלי כחול לבן. סביר להניח שבניית אתר בוויקס תהיה מעט יותר פשוטה בתחילת הדרך.

חשוב לדעת שהפלטפורמה של וויקס היא פלטפורמה בקוד סגור וברגע שאתם בונים אתר באמצעות וויקס תוכלו לעשות זאת בצורה נוחה וקלה יותר אבל זאת גם מלכודת הדבש כי ברגע שאתם בונים את האתר אין לכם אפשרות לעזוב את Wix ולהעביר אותו לחברה אחרת ומדובר על חתונה קתולית שהדרך היחידה לעזוב את הכלה היא לבנות את האתר מחדש.

בוורדפרס לעומת זאת התהליך של בניית אתר לפחות בפעם הראשונה יכול להיות מעט יותר מורכב והוא יצריך מכם לרכוש אחסון ודומיין אבל מדובר במערכת קוד פתוח שלא מגבילה אתכם בשום צורה ואתם תמיד יכולים לבצע שינויים לכל החלקים והאזורים באתר ואם אתם לא מרוצים מהאחסון תוכלו תמיד להחליף אותו באחסון אחר כך שאין הגבלות.

למי שרוצה לדעת מידע נוסף על ההבדל בין וויקס לוורדפרס ואיזו פלטפורמה טובה יותר לבניית אתר לעסק צפו בסרטון הבא שיעזור להבין את הסוגיה.

ניתן לצפות בסרטון הדרכה המסביר האם לבנות אתר בוורדפרס או בוויקס

בניית אתרים לבד - וורדפרס או וויקס

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניית עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

אם אהבתם את השיעור ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

יוחאי ירמיהו

עוסק בתחום של פיתוח אתרים ועיצוב גרפי למעלה מ-15 שנה. נינג’ה מומחה לוורדפרס, מפתח תוספים ותבניות בהתאמה אישית והמרצה שלכם בקורס הדיגיטלי המקיף והמוביל בישראל ללימוד בניית אתרים בוורדפרס בצורה נכונה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

איך בונים אתרים ללא ידע בשפות קוד

בעלי עסקים רבים רוצים לדעת איך לבנות אתר ללא ידע בשפות קוד. נכון להיום ניתן לבנות אתרים בקלות ללא שפות קוד ובמאמר הבא תוכלו ללמוד איך לעשות זאת ומה החסרונות של השיטה.

איך מתחילים ללמוד בניית אתרים?

בשנים האחרונות אנשים פונים לתחום של בניית אתרים ואחת הבעיות שרבים נתקלים בה היא מאיפה להתחיל? במאמר הבא אעשה קצת סדר בנושא ואסביר מה צריך לדעת בשביל להיות בונה אתרים.

כמה כסף מרוויח בונה אתרים מתחיל?

שאלת השאלות כמה מרוויח בונה אתרים? במקום לזרוק מספרים מטורפים באוויר במאמר הבא תוכלו למצוא הסבר ריאלי לנושא שיעזור לכם להבין כמה תוכלו להרוויח ומה רמת התחרות בשוק.

כלי נגישות