WP סקול » מה זה נכס דיגיטלי ואיך תעשו ממנו כסף

מה זה נכס דיגיטלי ואיך תעשו ממנו כסף

נכתב ע"י יוחאי ירמיהו

בשנים האחרונות הנושא של נכסים דיגיטליים הופך להיות אחד הנושאים החמים וניתן לראות חברות רבות המציעות שירותי בנייה והשכרה של נכסים דיגיטליים. המטרה המרכזית של נכס דיגיטלי היא לייצר לנו הכנסה פסיבית עם השקעה זמן מינימלית בצורה דומה להשכרת דירה.

במאמר הבא נדבר על הנושא של נכסים דיגיטליים וננסה להבין מה זה נכס דיגיטלי, נדבר על סוגי נכסים דיגיטליים והאם באמת אפשר להתעשר מנכסים דיגיטליים או לא?

מה זה נכס דיגיטלי ואיך תעשו ממנו כסף

איך לבנות אתר מקצועי בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעתיים שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

מה זה נכס דיגיטלי?

בדומה לדירה שאנחנו רוכשים ומשכירים עבור הכנסה פסיבית גם כאן נכס דיגיטלי הוא משהו שהמטרה שלו היא השקעה ראשונית ולעיתים השכרת הנכס בעבור הכנסה חודשית אבל יש  מודלים נוספים של רווח מנכסים ונדבר גם עליהם בהמשך.

נוכל לקחת לדוגמא אתר אינטרנט שהצלחנו לקדם בגוגל והאתר מקבל אלפי או עשרות אלפי כניסות ואולי גם פניות מלקוחות. אם אנחנו רוצים לקבל הכנסה פסיבית מהנכס תהיה לנו את האפשרות להשכיר את האתר לגורם צד שלישי או למכור למישהו מהתחום את הלידים שהאתר מקבל בתמורה לתשלום קבוע מראש לכל ליד.

הכנסה מלידים היא סוג הכנסה אחד מהנכס אך קיימים סוגים רבים ונוספות כמו הכנסה באמצעות הצגת פרסומות באתר, שיווק שותפים, מכירת קישורים, השכרת האתר בתשלום חודשי, שיתופי פעולה כאלו ואחרים וכו’….

סוגי נכסים דיגיטליים

קיימים סוגים רבים של נכסים דיגיטליים ומתחת אנסה לדבר על כמה מהם ועל איזה סוג נכס לדעתי יהיה סוג נכס אולטימטיבי עבורכם לטווח הרחוק ואסביר גם אילו סוגי נכסים שייכים לכם בפועל ואילו סוגי נכסים לא נמצאים בבעלותכם המלאה.

עמוד/קבוצת פייסבוק או פרופיל באינסטגרם

הנכס הראשון שנדבר עליו הוא עמוד/קבוצת פייסבוק או פרופיל באינסטגרם. נכון להיום ישנם עסקים רבים שמכניסים הכנסה מכובדת מפתיחת פרופיל בפייסבוק או באינסטגרם.

קבוצות פייסבוק ועמודים עסקיים עם מספר גדול של עוקבים מהווים פלטפורמה מצוינת לפרסום במיוחד כאשר מדובר על  קהל יעד הממוקד לנישה מסוימת או לקהל ספציפי (למשל קבוצת פייסבוק בנושא בניית אתרים, אופנה או ייעוץ עסקי).

ככל שהקבוצה שלכם גודלת כך יגדלו מספר ההצעות שתקבלו מחברות הקשורות לתחום הקבוצה ותהיה לכם האפשרות לפרסם מוצרים או מודעות שלהם בתשלום. זה בדרך כלל לא מופיע כמודעה אלה כפוסט אורגני וטבעי אבל בחלק מהפוסטים שאתם רואים יש סיכוי שבעל הקבוצה קיבל תמורה כספית או הטבה עבור פרסום הפוסט.

בצורה דומה גם באינסטגרם ניתן להרוויח כסף. שימו לב לדוגמנים ולדוגמניות שמפרסמים מוצרים של חברות גדולות באמצעות תמונה או פוסט, אותם דוגמנים לעיתים מקבלים עשרות אלפי שקלים על כל פרסום כזה ובחו”ל זה יכול להגיע גם למאות אלפי שקלים לפרסום בודד. ככל שיש להם יותר קהל כך המחיר של הפרסום יעלה.

פייסבוק ואינסטגרם הם פלטפורמות מצוינות לבניית נכסים דיגיטליים ויחד עם זאת מדובר על נכס שלא שייך לכך אלה לפייסבוק וכמו שאתם אולי שמעתם לפייסבוק יש נטייה לסגור חשבונות על ימין ועל שמאל בלי הסבר וללא היכולת לפנות למישהו במטרה להחזיר את העמוד ולכן אני באופן אישי פחות אוהב להשקיע את הזמן שלי בפייסבוק או אינסטגרם.

ערוץ יוטיוב

נכס דיגיטלי נפלא שאני מאמין בו מאוד הוא ערוץ יוטיוב. אתם גם יכולים לצפות בערוץ היוטיוב שלי באתר YYDevelopment שעד היום הביא לי הרבה מאוד לקוחות וגם קצת דמי כיס מפרסומות בסרטונים.

נכון להיום גוגל הוא כנראה האתר שמקבל את מספר הכניסות הגדול ביותר בעולם, לפי פרסומים זרים יוטיוב נמצא במקום השני ופייסבוק במקום השלישי (נתונים במרבית הארצות השונות).

גוגל הוא מנוע החיפוש המוביל בעולם ויוטיוב הוא מנוע החיפוש השני הגדול בעולם מיד לאחר גוגל מה שהופך אותו לפלטפורמה מובילה לקידום נושאים וביטויים בצורה דומה לקידום של אתר בגוגל. בשנים האחרונות גם ניתן לראות תוצאות של סרטונים מיוטיוב בחיפושים בגוגל מה שמאפשר גידול בחשיפה של הסרטונים המקודמים בצורה טובה.

גם כאן בדומה לפייסבוק חשוב להבין שערוץ יוטיוב הוא לא נכס שנמצא בבעלות שלכם וליוטיוב יש את האפשרות לחסום לכם את החשבון בכל רגע שהם ירצו, אבל בשונה מפייסבוק אני פחות שומע על מקרים שרירותיים וחסרי סיבה לחסימת חשבונות מה שגורם לי להאמין בהם יותר מאשר בפייסבוק.

ישנם מספר דרכים להרוויח כסף מיוטיוב כגון: הצגת פרסומות בסרטונים. פרסום של העסק בסרטונים (העסק שלכם), שיווק שותפים, ספונסרים, סרטון ממומן (שבו למשל אתם סוקרים מוצרים של חברה בתמורה לתשלום) ועוד….

יחד עם זאת שמדובר על פלטפורמה נפלאה חשוב להבין שבארץ בגלל שמדובר על מדינה קטנה יהיה קשה לבנות ולהגיע לערוצים עם מספר רב של עוקבים ברמה כזאת שבאמת תצליחו להתפרנס מהערוץ ולכן לא כדאי לבנות יותר מידי על הנושא.

דרך אגב למי שרוצה להבין איך עושים כסף מיוטיוב בפרסומות עשיתי על זה סרטון בעבר ותוכלו לצפות בו מתחת.

ניתן לצפות בסרטון הדרכה המסביר איך וכמה כסף אפשר לעשות מיוטיוב

איך עושים כסף מיוטיוב

אתר אינטרנט – הנכס הדיגיטלי הטוב ביותר

אתר אינטרנט הוא הנכס הדיגיטלי הטוב ביותר שאנחנו יכולים לבנות. בשונה מפייסבוק ומיוטיוב כאן מדובר על נכס דיגיטלי שנמצא בבעלות המלאה שלנו ולכן אין כאן גורמים חיצוניים שיכולים לסגור לנו את הנכס בהפתעה וללא סיבה מוצדקת.

בשונה מפייסבוק ומיוטיוב ששם מאוד פשוט לפתוח ערוץ או עמוד עסקי, הנושא של לימוד בניית אתרים קצת יותר מורכב ומצריך זמן השקעה ועקומת למידה גדולה יותר לעיתים גם אם תפנו לבונה אתרים זה יהיה בהשקעה כספית מכובדת.

יחד עם זאת התמורה יכולה להיות הרבה יותר גדולה בגלל שאתר הוא נכס שלכם ואתם יכולים להרוויח ממנו באיזה צורה שרק תבחרו וללא הגבלות של הפלטפורמה בה אתם משתמשים מה שהופך את פוטנציאל הרווח לגדול משאר הפלטפורמות.

כפי שציינתי מעל ישנם כמה אפשרויות רווח שונות מאתרים והיד עוד נטויה לפי היצירתיות שלכם. האופציות היותר פופולריות לרווח הם: מכירת לידים, השכרת האתר בתמורה לתשלום חודשי, בניית חנות אינטרנטית, שיווק שותפים, בניית קורס דיגיטלי, הצגת פרסומות/באנרים, קניית קישורים, פוסטים בתשלום ועוד….

החיסרון של אתר הוא שאתם צריכים להיות טובים בנושא של קידום אתרים ואתם צריכים להבין איך לבנות אתר בצורה נכונה על מנת שהוא יספק לכם תוצאות. דרך אגב אני מלמד איך ליצור אתר עם תשתית טובה לקידום בגוגל גם בקורס שלי.

לדעתי האישית הרווח מפרסומות באתר הוא מאוד נמוך ולכן אם המטרה שלכם היא להרוויח מפרסומות בגוגל לא הייתי מבזבז אנרגיה בנושא. אתם צריכים כמות מטורפת של כניסות בשביל להרוויח מפרסומות ודיברתי על הנושא בסרטון מתחת.

ניתן לצפות בסרטון הדרכה המסביר כמה כסף אפשר לעשות מפרסומות של גוגל באתר

כמה כסף עושים מפרסומות/מודעות באתר של גוגל אדסנס?

האם אפשר באמת להתעשר מנכסים דיגיטליים?

אפשר להתעשר מכל תחום קיים אבל בפועל מרבית האנשים לא מצליחים להתעשר ולהרוויח כסף וזה לא שונה בתחום של נכסים דיגיטליים אולי כאן זה קצת יותר קשה כי אתם צריכים ידע בתחום של דיגיטל, שיווק ופרסום.

ישנם חברות רבות שימכרו לכם חלום רטוב שבו אתם יכולים לקנות, לבנות או להשכיר נכס דיגיטלי ולהתעשר בקלות אבל בפועל הסיכוי שתרוויחו מנכס דיגיטלי שמישהו אחר בונה עבורכם הוא מאוד קטן ובמרבית המקרים מדובר על תרמיות שנועדו לגזול מכם כסף אז עדיף להימנע מהשטויות האלו.

מניסיון אני יכול להגיד לכם שאפשר להרוויח מנכס דיגיטלי אבל זה הרבה יותר קשה ממה שאתם חושבים וזה מצריך הרבה יותר עבודה והשקעה ממה שאתם יכולים לחשוב ולדמיין.

ככל שאתם יותר טובים בתחום של קידום אתרים וככל שאתם יותר מבינים בתחום של דיגיטל זה יהיה יותר קל עבורכם, אבל מה שבטוח לא מדובר על מסלול קל ואתם לא תתחילו להרוויח לאחר כמה חודשים בודדים והסיכוי שתהפכו למיליונרים הוא קטן מאוד והוא כמעט אפסי.

ככל שיש לכם יותר ניסיון בתחום וככל שיש לכם יותר ידע מעשי ותשתית קידום לאתר יהיה לכם יותר קל להרוויח מהנכס ולקדם אותו באופן אורגני על מנת למצוא את הדרך להביא תנועה שממנה אתם יכולים להתחיל ולהפיק רווחים.

מה שכן חשוב לדעת זה שבדרך כלל הכנסה מנכס דיגיטלי מתחילה להגיע לאחר שנים, ולא אתם לא תרוויחו לאחר כמה שבועות או כמה חודשים כי בתקופה הזאת אתם רק תפסידו. מי שמחפש הכנסה קלה ומהירה יכול להתחיל ולחפש מקצוע אחר כי זה כנראה לא הכיוון הנכון עבורכם.

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניית עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

אם אהבתם את השיעור ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

יוחאי ירמיהו

עוסק בתחום של פיתוח אתרים ועיצוב גרפי למעלה מ-15 שנה. נינג’ה מומחה לוורדפרס, מפתח תוספים ותבניות בהתאמה אישית והמרצה שלכם בקורס הדיגיטלי המקיף והמוביל בישראל ללימוד בניית אתרים בוורדפרס בצורה נכונה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

איך והאם לבנות אתר לעסק לבד?

החלטתם שאתם צריכים אתר מקצועי לעסק וכעת השאלה היא האם לבנות את האתר לבד או לפנות לבונה אתרים. במאמר הבא תוכלו להבין איך והאם לבנות אתר לבד ומה החסרונות של זה.

כמה כסף מרוויח בונה אתרים מתחיל?

שאלת השאלות כמה מרוויח בונה אתרים? במקום לזרוק מספרים מטורפים באוויר במאמר הבא תוכלו למצוא הסבר ריאלי לנושא שיעזור לכם להבין כמה תוכלו להרוויח ומה רמת התחרות בשוק.

    כתיבת תגובה

    מלאו את כל השדות על מנת להשאיר תגובה (האימייל שלכם לא יוצג באתר).

    כלי נגישות