WP סקול » איך בונים אתרים ללא ידע בשפות קוד

איך בונים אתרים ללא ידע בשפות קוד

נכתב ע"י יוחאי ירמיהו

העולם התקדם ובשונה מהעבר הרחוק שהיינו בונים אתרים באמצעות HTML ו-CSS ולעיתים גם PHP היום יש מגוון פלטפורמות ואתרים שמאפשרים לנו לבנות אתר לעסק במהירות ובקלות גם ללא ידע בשפות קוד בכלל.

במאמר הבא נדבר על איך אפשר לעשות זאת בפועל, נדבר על החסרונות של בניית אתר ללא ידע בשפת קוד ונדבר גם על איך זה יכול להזיק לקידום האתר ולחווית המשתמש של הגולש באתר.

לימוד בניית אתרים ללא ידע בשפות קוד

איך לבנות אתר מקצועי בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעתיים שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

פלטפורמות לבניית אתר ללא שפות קוד?

נכון להיות קיימות פלטפורמות רבות שמאפשרות בקלות לבנות אתר לבד. באמצעות האפשרויות הרבות תהיה לכם את היכולת לקחת אתר עם תבנית מוכנה לערוך מעט את האתר כך שבסוף התהליך יהיה לכם אתר מוכן שבניתם לבד.

אחת הפלטפורמות הפופולריות בארץ היא וויקס (Wix) מאחר והם מאפשר להירשם לאתר לרשום דומיין, לבחור תבנית ולהתחיל בעבודה. באמצעות וויקס לא תצטרכו לרכוש דומיין ואחסון בנפרד ותוכלו לבצע את כל תהליך הבנייה מהמערכת שלהם.

הקלות הזאת בבנייה של האתר גורמת לאנשים רבים ללא ידע בתחום לבחור בוויקס אבל חשוב להבין שזאת גם מלכודת הדבש. למרות שהתהליך של בניית אתר בוויקס פשוט ומהיר, ברגע שבחרתם בהם לא תוכלו לעזוב. וויקס היא מערכת קוד סגור וזה אומר שאין לכם גישה לקבצים של האתר, זה גם אומר שאם אתם רוצים לעזוב אותם האופציה היחידה שלכם היא לוותר על האתר ולבנות אותו מחדש ולכן זאת פלטפורמה שפחות הייתי ממליץ עליה.

הפלטפורמה השנייה והפופולרית היא וורדפרס. נכון להיות כ-40% ויותר מהאתרים שבנויים בכל העולם נבנו באמצעות וורדפרס והיא המערכת הפופולרית והטובה בעולם לבניית אתרים.

מדובר על מערכת קוד פתוח שמאפשרת לכם להוריד את המערכת למחשב, להעלות לשרת אחסון ולהתחיל להשתמש בה במהירות ובקלות. המערכת היא חינמית ויש לכם עשרות אלפי תוספים שניתנים להורדה ומאפשרים לכם להרחיב את היכולות של וורדפרס.  בנוסף גם כאן יש תבניות מוכנות מראש שאפשר להוריד ולעשות בהם שימוש על מנת לא להתחיל ולבנות את האתר מההתחלה.

אחד החסרונות של וורדפרס זה שיש עקומת למידה שתצריך מעט ידע טכני ולמידה על מנת להעלות אתר לאוויר. אתם תצטרכו לרכוש דומיין, לרכוש אחסון, להתקין על את וורדפרס על האחסון, למצוא תבנית איכותית ורק אז להתחיל לבנות את האתר.

זה נשמע מסובך וסביר להניח שלאדם ללא ידע בנושא זה יהיה קצת מורכב אבל האפשרות של וורדפרס לטווח הרחוק תמיד תהיה עדיפה על פלטפורמות קוד סגור כמו וויקס. קיימים סרטונים ביוטיוב שיעזרו לכם ללמוד איך לבצע את הפעולות האלו ויש גם קורסים לבניית אתרים שייקחו אתכם צעד צעד ויסבירו לכם איך לבצע את התהליך בעצמכם.

מתחת אתם יכולים לצפות ב-2 סרטונים שיעזרו לכם להתחיל את התהליך. הסרטון הראשון יסביר איך להעלות אתר לאוויר והסרטון השני יסביר איך להתקין את וורדפרס בשרת האחסון.

ניתן לצפות בסרטון הדרכה המסביר איך להעלות אתר לאוויר

העלאת אתר לאוויר

ניתן לצפות בסרטון הדרכה המסביר איך להתקין את וורדפרס על שרת האחסון

התקנת וורדפרס על שרת האחסון

איך בונים אתר בוורדפרס ללא שפות קוד?

לאחר שדיברנו על הפלטפורמה המתאימה לבניית אתר לעסק כעת מה שנותר לנו להבין לפני שאנחנו מתחילים זה איך בונים אתר בוורדפרס וכמה קל זה יהיה לערוך ולשנות את האתר בעצמנו.

בעבר העריכה ויצירה של עמודים באמצעות וורדפרס הייתה מעט מורכבת במיוחד כאשר היה צורך לבנות עמודים מורכבים יותר שהם לא מאמרים פשוטים. עם השנים היכולות עריכה מעט התפתחו ותוספים כמו אלמנטור (שגם שייך לחברה ישראלית) עזרו לנו לשפר את יכולות העריכה ולערוך וליצור עמודים בצורה דומה למה ש-Wix מציעים רק ללא הגבלות.

לאחר שהצלחתם להתקין את וורדפרס על שרת האחסון ולאחר שיש לכם אתר פעיל תנסו להתקין את התוסף של אלמנטור ותוכלו ליצור ולערוך עמודים בקלות וללא הצורך בלמידה של שפות קוד כאלו ואחרות.

למי שרוצה להבין קצת יותר טוב מה זה אלמנטור ואיך אפשר לערוך וליצור עמודים באלמנטור בקלות צפו בסרטון מתחת והוא יעזור לכם להאיר קצת אור על הנושא.

ניתן לצפות בסרטון הדרכה המסביר מה זה אלמנטור ואיך אפשר ליצור ולערוך עמוד באלמנטור

יצירה ועריכת עמודים באלמנטור

מה החסרונות של בניית אתר ללא ידע בשפות קוד

לאחר שהצלחנו להבין שזה לא כזה מסובך לבנות אתר ללא ידע בשפות קוד כעת נשאר לנו להבין מה החסרונות של יצירת אתר לבד ואיך זה יכול להזיק לקידום בגוגל ולחווית המשתמש של הגולש.

הדבר הראשון שחשוב להבין זה שכאשר אנחנו יוצרים אתר לעסק יש כללים מסוימים לבניית אתר ולמבנה של עמוד. לצורך הדוגמא בעמוד של אתר יכולה להיות רק כותרת H1 בודדת ועדיף שהיא תהיה בראש העמוד ומרבית האנשים לא עושים שימוש נכון בכותרות ובהיררכיה של כותרות בעמוד.

כאשר אנחנו מעלים תמונות יש צורך להעלות אותם באופן נכון עם שם הקובץ באנגלית, תגית ATL, במשקל נכון וברזולוציה נכונה. כאשר אתם מעלים תמונה ללא אופטימיזציה במשקל גבוה זה יגרום לזמני טעינה גבוהים יותר וכתוצאה מכך תפגעו בחווית המשתמש ובקידום של האתר בגוגל.

אלו רק 2 דוגמאות בודדות לעשרות טעויות שאתה יכולים לעשות כאשר אתם בונים את האתר לבד ולמרות שהיום בניית אתר לבד ללא ידע בשפות קוד היא מטלה פשוטה יותר מכפי שהיא הייתה בעבר אתם עדיין תצטרכו הדרכה על מנת להבין איך לעשות זאת בצורה נכונה ותקינה וזה מה שתוכלו ללמוד בקורס שיצרתי באתר.

עוד לא צפיתם בהדרכה? זה בחינם!

יש לי הצעה מעניינת יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעתיים שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

אם אהבתם את השיעור ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

יוחאי ירמיהו

עוסק בתחום של פיתוח אתרים ועיצוב גרפי למעלה מ-15 שנה. נינג’ה מומחה לוורדפרס, מפתח תוספים ותבניות בהתאמה אישית והמרצה שלכם בקורס הדיגיטלי המקיף והמוביל בישראל ללימוד בניית אתרים בוורדפרס בצורה נכונה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

כמה כסף מרוויח בונה אתרים מתחיל?

שאלת השאלות כמה מרוויח בונה אתרים? במקום לזרוק מספרים מטורפים באוויר במאמר הבא תוכלו למצוא הסבר ריאלי לנושא שיעזור לכם להבין כמה תוכלו להרוויח ומה רמת התחרות בשוק.

אתרים מומלצים ללימוד בניית אתרים

מעוניינים ללמוד את התחום של בניית אתרים באופן מקצועי? במאמר הבא תוכלו לצפות באתרים המובילים בעולם ללימוד בניית אתרים לצד המלצות אישיות לגבי כל אתר וטיפים ללימוד נכון.

איך מתחילים ללמוד בניית אתרים?

בשנים האחרונות אנשים פונים לתחום של בניית אתרים ואחת הבעיות שרבים נתקלים בה היא מאיפה להתחיל? במאמר הבא אעשה קצת סדר בנושא ואסביר מה צריך לדעת בשביל להיות בונה אתרים.

איך והאם לבנות אתר לעסק לבד?

החלטתם שאתם צריכים אתר מקצועי לעסק וכעת השאלה היא האם לבנות את האתר לבד או לפנות לבונה אתרים. במאמר הבא תוכלו להבין איך והאם לבנות אתר לבד ומה החסרונות של זה.

    כתיבת תגובה

    מלאו את כל השדות על מנת להשאיר תגובה (האימייל שלכם לא יוצג באתר).

    כלי נגישות