WP סקול » מה זה תוספים לוורדפרס? ומה התפקיד שלהם?

מה זה תוספים לוורדפרס? ומה התפקיד שלהם?

נכתב ע"י יוחאי ירמיהו

אין גישה לסרטון

אופס, השיעור הזה מיועד רק לסטודנטים לבניית אתרים

סרטון השיעור המצולם פתוח רק לחברים בקורס ואם מעניין אותך להצטרף לקהילה הנפלאה שלנו ניתן לראות פרטים מתחת :-)

עוד לא צפיתם בהדרכה? זה בחינם!

יש לי הצעה מעניינת יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעתיים שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

תיאור קצר לשיעור: היכולת להתקין תוספים הפכה את המערכת של וורדפרס למערכת הפופולרית ביותר בעולם לבניית אתרים. בשיעור זה נדבר על התפקיד של תוספים באתר ואיך הם ישפיעו על העבודה שלנו בעת בניית אתרים.

הפתעות שאסור להחמיץ

הקדמה לבניית אתרים

במודול זה נלמד את כל הדברים החשובים כמו: מה זה וורדפרס, זכויות יוצרים, נגישות וכו’…

 • 9 שיעורים שילמדו אתכם כל מה צריך לדעת לפני שלומדים בניית אתרים
 • תמיכה לשאלות בעמודי השיעורים
 • גישה לקבוצת הפייסבוק של הקורס
 • גישה לכל החיים (בכפוף לתקנון)
 • גישה לעדכונים ושיעורים חדשים
 • 100% החזר כספי ל-30 ימים

מחיר המודול מבצע מטורף

29 ש”ח (המחיר כולל מע”מ)

יצירת אפיון לאתר

רוצים לבנות אתרים ברמת על? הכל מתחיל מאפיון טוב ומציאת מילות מפתח.

 • 7 שיעורים שילמדו אתכם לאפיין אתר כמו המקצוענים (כולל מחקר מילות מפתח)
 • תמיכה לשאלות בעמודי השיעורים
 • גישה לקבוצת הפייסבוק של הקורס
 • גישה לכל החיים (בכפוף לתקנון)
 • גישה לעדכונים ושיעורים חדשים
 • 100% החזר כספי ל-30 ימים

מחיר המודול מבצע מטורף

29 ש”ח (המחיר כולל מע”מ)

רכישת אחסון ודומיין

אחד השלבים החשובים בעת הקמת אתר הוא רכישת אחסון ודומיין. למדו איך לעשות זאת.

 • 13 שיעורים שילמדו אתכם איך מעלים אתר לאוויר (כולל האותיות הקטנות)
 • תמיכה לשאלות בעמודי השיעורים
 • גישה לקבוצת הפייסבוק של הקורס
 • גישה לכל החיים (בכפוף לתקנון)
 • גישה לעדכונים ושיעורים חדשים
 • 100% החזר כספי ל-30 ימים

מחיר המודול מבצע מטורף

29 ש”ח (המחיר כולל מע”מ)

תוכן השיעור:

בשיעורים הראשונים בקורס הסברתי לכם מה זה וורדפרס וציינתי שנכון להיום כ-40% מהאתרים בכל העולם בנויים בוורדפרס (שזה נתון מטורף שרק הולך וגדל). אחת הסיבות המרכזיות לכך שוורדפרס היא המערכת הטובה ביותר לבניית אתרים בעולם היא תוספים ובשיעור זה ננסה להבין מה זה תוספים (Plugins).

מה זה תוסף (Plugin) לוורדפרס?

תוסף לוורדפרס הוא הרחבה לאתר. זאת אומרת שאם לצורך הדוגמא אתם רוצים להכניס באתר טופס יצירת קשר ובעבר הייתם צריכים לבנות אותו בעצמכם עם קוד היום לעומת זאת תוכלו להתקין את התוסף של Contact Form 7 ולהוסיף טופס לאתר בכמה דקות בודדות באמצעות שורטקוד.

אם אתם רוצים לשפר את הקידום האורגני של האתר אפשר להתקין תוסף כמו Yoast SEO ולקבל באופן אוטומטי הרבה פעולות שיגדילו את הסיכוי שתופיעו בגוגל במקומות גבוהים יותר.

קיימים תוספים של שיפור מהירות טעינה, גיבויים לאתר, שיפור אבטחה, שכפול עמודים, הוספת כפתורי מדיה חברתית, הוספת כפתורי יצירת קשה ותוכלו למצוא בקלות עשרות אלפי תוספים בחינם ובתשלום לכמעט כל פעולה קיימת שאתם רוצים לבצע.

ואם לא תמצאו את התוסף הרצוי תמיד תוכלו לפתח אותו, וזה מגיע ממני לאחר שפיתחתי למעלה מ-15 תוספים ושחררתי אותם בחינם לספריית התוספים של וורדפרס.

מה התפקיד של תוספים לוורדפרס?

בגדול התפקיד של תוספים לוורדפרס הוא להקל על החיים שלנו, הרעיון בהתקנת תוסף והיכולת ליצור אזור באתר עם הפונקציות והאפשרויות שאתם רוצים מבלי ידע בשפות קוד או תכנות יהפכו את החיים שלכם לקלים מאוד.

מהצד של הפיתוח והתכנות תוספים גם מאפשרים לנו לשנות את הצורה שבה המערכת של וורדפרס עובדת ולהתאים אותה לצרכים שלנו, כך שאם בטעות לא מצאתם את התוסף המבוקש קיימת האפשרות ליצור ולפתח אותו בעצמכם.

יחד עם זאת המטרה היא להסתמך על כמה שפחות תוספים ולהתקין רק את המינימום הנדרש. תוספים שנבנו בצורה לא טובה וחכמה יכולים להשפיע לרעה על המהירות טעינה של האתר ויכולים לגרום לבאגים באתר או לפרצות אבטחה.

עדכונים לתוספים גם יכולים להשפיע באופן עתידי על התצוגה של האתר ולכן צמצום תוספים יאפשר לכם ליצור אתר הרבה יותר יציב ועמיד לשינויים עתידיים. מתחת תוכלו לראות עוד חסרון מאוד גדול של תוספים.

חסרונות של תוספים בוורדפרס

קיימים חסרונות שונים לתוספים בוורדפרס אבל אחד החסרונות המשמעותיים הוא נושא האבטחה. צריך להבין שלשחרר תוסף לוורדפרס זה לא משימה מסובכת. במרבית המקרים כאשר אתר נפרץ זה או בגלל סיסמא חלשה, בגלל פרצה בשרת האחסון או בגלל פרצה באחד התוספים שבאתר.

בגלל זה רצוי להוריד אך ורק תוספים ממקורות בטוחים שאתם יודעים שמדובר על מפתחים ברמה גבוהה, יחד עם זאת קחו בחשבון שגם בתוספים הפופולריים עם מיליוני התקנות התגלו פרצות אבטחה ובגלל זה רצוי לעדכן תוספים באופן תדיר וגם את כל שאר הרכיבים השונים שבאתר

אם אהבתם את השיעור ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

יוחאי ירמיהו

עוסק בתחום של פיתוח אתרים ועיצוב גרפי למעלה מ-15 שנה. נינג’ה מומחה לוורדפרס, מפתח תוספים ותבניות בהתאמה אישית והמרצה שלכם בקורס הדיגיטלי המקיף והמוביל בישראל ללימוד בניית אתרים בוורדפרס בצורה נכונה.

שאלות ותשובות לשיעור

שאלות ותשובות

  באסה, היכולת לשאול שאלות בשיעור פתוחה רק למשתמשים שרכשו את הקורס

  כלי נגישות