WP סקול » תוספים לוורדפרס בחינם או בתשלום? ואיך עובד הרישיון?

תוספים לוורדפרס בחינם או בתשלום? ואיך עובד הרישיון?

נכתב ע"י יוחאי ירמיהו

אין גישה לסרטון

אופס, השיעור הזה מיועד רק לסטודנטים לבניית אתרים

סרטון השיעור המצולם פתוח רק לחברים בקורס ואם מעניין אותך להצטרף לקהילה הנפלאה שלנו ניתן לראות פרטים מתחת :-)

עוד לא צפיתם בהדרכה? זה בחינם!

יש לי הצעה מעניינת יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעתיים שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

תיאור קצר לשיעור: בשיעור זה נדבר על הנושא של תוספים בחינם ותוספים בתשלום. נדבר על סוגי התוספים שנוכל להוריד בחינם, נדבר על התוספים בתשלום ונדבר גם על הרישיון שאנחנו מקבלים בעת רכישת תוסף בתשלום.

הפתעות שאסור להחמיץ

הקדמה לבניית אתרים

במודול זה נלמד את כל הדברים החשובים כמו: מה זה וורדפרס, זכויות יוצרים, נגישות וכו’…

 • 9 שיעורים שילמדו אתכם כל מה צריך לדעת לפני שלומדים בניית אתרים
 • תמיכה לשאלות בעמודי השיעורים
 • גישה לקבוצת הפייסבוק של הקורס
 • גישה לכל החיים (בכפוף לתקנון)
 • גישה לעדכונים ושיעורים חדשים
 • 100% החזר כספי ל-30 ימים

מחיר המודול מבצע מטורף

29 ש”ח (המחיר כולל מע”מ)

יצירת אפיון לאתר

רוצים לבנות אתרים ברמת על? הכל מתחיל מאפיון טוב ומציאת מילות מפתח.

 • 7 שיעורים שילמדו אתכם לאפיין אתר כמו המקצוענים (כולל מחקר מילות מפתח)
 • תמיכה לשאלות בעמודי השיעורים
 • גישה לקבוצת הפייסבוק של הקורס
 • גישה לכל החיים (בכפוף לתקנון)
 • גישה לעדכונים ושיעורים חדשים
 • 100% החזר כספי ל-30 ימים

מחיר המודול מבצע מטורף

29 ש”ח (המחיר כולל מע”מ)

רכישת אחסון ודומיין

אחד השלבים החשובים בעת הקמת אתר הוא רכישת אחסון ודומיין. למדו איך לעשות זאת.

 • 13 שיעורים שילמדו אתכם איך מעלים אתר לאוויר (כולל האותיות הקטנות)
 • תמיכה לשאלות בעמודי השיעורים
 • גישה לקבוצת הפייסבוק של הקורס
 • גישה לכל החיים (בכפוף לתקנון)
 • גישה לעדכונים ושיעורים חדשים
 • 100% החזר כספי ל-30 ימים

מחיר המודול מבצע מטורף

29 ש”ח (המחיר כולל מע”מ)

תוכן השיעור:

במודול של תבניות לוורדפרס דיברתי אתכם על הנושא של תבניות בחינם ובתשלום והעיקרון לגבי תוספים הוא כמעט זהה אבל בכל זאת אני  רוצה שנדבר גם עליו בנפרד. בשונה מתבניות שיש מגוון קטן באופן יחסי כאשר אנחנו מסתכלים על תוספים חשוב לדעת שיש עשרות אלפי תוספים וקיימים כמה תוספים שונים לכמעט כל פעולה או פיצ’ר שאתם רוצים להוסיף.

בגלל שיש כל כך הרבה תוספים לכמעט כל דבר אפשרי יהיו תוספים בתשלום לפעולות מסוימות שתרצו לבצע אבל במרבית המקרים תוכלו למצוא גם תוספים בחינם לאותה פעולה בדיוק.

תוספים בחינם + תוסף בחינם עם גרסת PRO

כאשר אנחנו מתקינים תוספים בחינם מספריית התוספים של וורדפרס חשוב לדעת שמרבית התוספים הם לכאורה בחינם אבל ברוב המקרים יהיו הגבלות לתוספים שנוכל להשתמש בהם רק כאשר אנחנו רוכשים גרסת פרו לתוסף בתשלום.

כמובן שקיימים גם תוספים בחינם ללא גרסת פרו אבל אין הרבה כאלו וגם אם יש כאשר הם מגיעים לכמות התקנות גדולה של כמה עשרות אלפי התקנות בדרך כלל הם יחליטו להוסיף גרסה בתשלום.

דרך אגב אחת ההחלטות שאני עשיתי היא לשחרר 15 תוספים שפיתחתי לגמרי בחינם בלי שום כוונה להוספת גרסת PRO אז אם בא לכם לצפות בתוספים האלו ולהוריד אותם בחינם לחצו כאן.

בדרך כלל הדרך להבין האם האפשרויות החינמיות של התוסף יספיקו לכם או לא היא על ידי התקנת התוסף החינמי מספריית התוספים של וורדפרס ובדיקה האם הוא מספיק טוב או האם האפשרויות שאתם צריכים חסומות.

אם האפשרויות שאתם זקוקים להם חסומות ולא הצלחתם למצוא תוסף בחינם נדבר על תוספים בתשלום בסעיף הבא.

תוספים לוורדפרס בתשלום (גרסת פרו)

בנוסף לתוספים שדיברנו עליהם בגרסה החינמית יש כמה סוגים נוספים של תוספים שהם בתשלום או בגרסת PRO. נדבר על הרישיון בפסקה הבאה אבל בואו ננסה להבין קודם כל אילו סוגי תוספים יש לנו בתשלום.

 • תוסף בגרסה חינמית עם גרסה בתשלום – בדרך כלל מדובר על תוספים שניתנים להורדה בחינם מספריית התוספים של וורדפרס אבל חלק מהאפשרויות של התוסף מוגבלות. אם תרצו לפתוח את החסימה של התוסף יהיה עליכם לרכוש גרסה בתשלום וכך ניתן יהיה לפתוח את כל האפשרויות וההרחבות של התוסף.
 • תוסף בתשלום מלא – קיימים תוספים שלא ניתן להוריד מספריית התוספים של וורדפרס והם מציעים אך ורק גרסה בתשלום. בשונה מהתוספים בחינם באפשרות של התוסף החינמי כאן לא תהיה לנו אפשרות לראות איך התוסף עובד עד שלא נרכוש וננסה אותו. מה שכן בחלק גדול מהמקרים החברות האלו מציעות גם אפשרות של החזר כספי אם אתם לא מרוצים.
 • תוסף בחינם עם הרחבות בתשלום – מודל נוסף שאפשר לראות בעולם של תוספים בתשלום הוא המודל שבו אתם מקבלים את התוסף המרכזי בחינם אבל לתוסף יש הרחבות והם עולות כסף. לדוגמא התוסף של ווקומרס שמאפשר לפתוח חנות אינטרנטית הוא תוסף בחינם אבל כמעט כל ההרחבות שלהם הם בתשלום. לצורך הדוגמא לווקומרס יש תוסף שמאפשר לבצע תשלום מחזורי (תשלום מנוי בכל חודש או תקופת זמן אחרת) והוא בתשלום ותשלום גבוה במיוחד.

איך עובד הרישיון של התוספים?

כעת לאחר שהבנו את הקונספט של תוספים בחינם ותוספים בתשלום בואו ננסה להבין קצת על הרישיון הנפוץ של תוספים וננסה להבין מה כלול ברישיון ואיך כל הסיפור הזה עובד.

קיימים כמה סוגים של רישיונות והנפוץ ביותר הוא רישיון לשנה הכולל תמיכה לשנה. זאת אומרת שאתם לצורך הדוגמא רוכשים רישיון בעלות של $50 וזה יאפשר לכם להשתמש בתוסף למשך שנה וגם בתמיכה שמפתחי התוסף מציעים לשנה.

יחד עם התמיכה תהיה לכם גם את האופציה לעדכן את התוסף במשך שנה ולאחר השנה לא תהיה לכם יותר את האפשרות לעדכן את התוסף או לקבל תמיכה ממפתחי התוסף.

חשוב בנוסף לציין שכאשר אתם רוכשים רישיון לתוסף אלא אם כן צוין אחרת הרישיון הוא רק לאתר אחד ולא ניתן להתקין את התוסף באופן חוקי באתרים נוספים מבלי לרכוש רישיון נוסף. במרבית המקרים יש עלות מוזלת לרכישת רישיון לכמות גדולה יותר של אתרים, אבל גם כאן הרישיון והעדכונים יהיו מוגבלים רק לשנה אחת.

סוג נוסף של רישיון שהיום כבר פחות פופולרי הוא תשלום חד פעמי. מדובר על תשלום שיהיה קצת יותר גבוה מרישיון לשנה אבל אתם תצטרכו לשלם רק פעם אחת ותוכלו להשתמש בתוסף בדרך כלל בכמה אתרים שתרצו ותקבלו עדכונים ללא הגבלה. החיסרון של הרישיון הזה הוא שבדרך כלל התוספים האלו יהיו קצת פחות טובים ויתעדכנו בתדירות פחות גדולה.

אם אהבתם את השיעור ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

יוחאי ירמיהו

עוסק בתחום של פיתוח אתרים ועיצוב גרפי למעלה מ-15 שנה. נינג’ה מומחה לוורדפרס, מפתח תוספים ותבניות בהתאמה אישית והמרצה שלכם בקורס הדיגיטלי המקיף והמוביל בישראל ללימוד בניית אתרים בוורדפרס בצורה נכונה.

שאלות ותשובות לשיעור

שאלות ותשובות

  באסה, היכולת לשאול שאלות בשיעור פתוחה רק למשתמשים שרכשו את הקורס

  כלי נגישות