WP סקול » רכישת דומיין לאתר

רכישת דומיין לאתר

נכתב ע"י יוחאי ירמיהו

אין גישה לסרטון

אופס, השיעור הזה מיועד רק לסטודנטים לבניית אתרים

סרטון השיעור המצולם פתוח רק לחברים בקורס ואם מעניין אותך להצטרף לקהילה הנפלאה שלנו ניתן לראות פרטים מתחת :-)

עוד לא צפיתם בהדרכה? זה בחינם!

יש לי הצעה מעניינת יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעתיים שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

תיאור קצר לשיעור: בשיעור זה נלמד כיצד לרכוש דומיין לאתר ונדבר על חברות דומיינים מומלצות מהארץ ומחו"ל, בנוסף נבצע את הרכישה של הדומיין בפועל ואת הגדרת הפרטים שלנו על גבי הדומיין.

הפתעות שאסור להחמיץ

הקדמה לבניית אתרים

במודול זה נלמד את כל הדברים החשובים כמו: מה זה וורדפרס, זכויות יוצרים, נגישות וכו’…

 • 9 שיעורים שילמדו אתכם כל מה צריך לדעת לפני שלומדים בניית אתרים
 • תמיכה לשאלות בעמודי השיעורים
 • גישה לקבוצת הפייסבוק של הקורס
 • גישה לכל החיים (בכפוף לתקנון)
 • גישה לעדכונים ושיעורים חדשים
 • 100% החזר כספי ל-30 ימים

מחיר המודול מבצע מטורף

29 ש”ח (המחיר כולל מע”מ)

יצירת אפיון לאתר

רוצים לבנות אתרים ברמת על? הכל מתחיל מאפיון טוב ומציאת מילות מפתח.

 • 7 שיעורים שילמדו אתכם לאפיין אתר כמו המקצוענים (כולל מחקר מילות מפתח)
 • תמיכה לשאלות בעמודי השיעורים
 • גישה לקבוצת הפייסבוק של הקורס
 • גישה לכל החיים (בכפוף לתקנון)
 • גישה לעדכונים ושיעורים חדשים
 • 100% החזר כספי ל-30 ימים

מחיר המודול מבצע מטורף

29 ש”ח (המחיר כולל מע”מ)

רכישת אחסון ודומיין

אחד השלבים החשובים בעת הקמת אתר הוא רכישת אחסון ודומיין. למדו איך לעשות זאת.

 • 13 שיעורים שילמדו אתכם איך מעלים אתר לאוויר (כולל האותיות הקטנות)
 • תמיכה לשאלות בעמודי השיעורים
 • גישה לקבוצת הפייסבוק של הקורס
 • גישה לכל החיים (בכפוף לתקנון)
 • גישה לעדכונים ושיעורים חדשים
 • 100% החזר כספי ל-30 ימים

מחיר המודול מבצע מטורף

29 ש”ח (המחיר כולל מע”מ)

תוכן השיעור:

לאחר שלמדנו בשיעורים הקודמים מה זה דומיין וגם נתתי לכם טיפים לבחירת דומיין כעת מה שנותר לנו לעשות זה לבצע רישום לדומיין ולדאוג שהדומיין יהיה רשום בבעלות שלנו.

בשיעור זה נראה איך אפשר לבצע רישום לדומיין בפועל, נבין מאילו אתרים אפשר לרכוש את הדומיין עבור דומיין ישראלי או מחו”ל וגם לכמה שנים צריך לבצע את הרישום.

האם לרכוש את הדומיין מחברת האחסון?

בהמשך הדרך אנחנו נלמד גם על מה זה אחסון אתרים ועל איך לרכוש אחסון אתרים. בעת הרכישה של האחסון לעיתים אתם תקבלו את האפשרות לרכוש את האחסון ולקבל איתו במתנה גם דומיין בחינם ואומנם זאת אופציה טובה אבל אחת שאני ממליץ לוותר עליה ולרכוש את הדומיין בנפרד.

מהניסיון שלי רכישת דומיין עם האחסון גורמת להרבה בעיות וכאב ראש בהמשך הדרך. אם אתם עוברים לאחסון אחר זה לעיתים מורכב להעביר את הדומיין ביחד אתכם וזה ידרוש מכם לבזבז הרבה זמן על העברת הדומיין לחברה אחרת ואז קישור שלו מחדש עם האחסון הקיים.

בנוסף בחברות האחסון יש הצעות של החזר כספי אבל ברגע שאתם רוכשים דומיין ביחד עם האחסון במרבית המקרים לדומיין לא יהיה החזר כספי ואתם תצטרכו לשלם עליו סכום גבוה כאשר תרצו לבטל את ההתקשרות עם חברת האחסון.

אתרים לרכישת דומיין ישראלי

במידה וקהל היעד שלכם הוא קהל יעד ישראלי אז אתם תרצו לרכוש דומיין עם סיומת ישראלית. נכון להיום הסיומות בארץ שפתוחות לרישום עבור כולם הם co.il ו-org.il.

מתחת תוכלו לצפות ברשימה של כמה מאתרי הדומיינים המוכרים יותר בארץ שמהם תוכלו לבצע רישום של דומיין לצד המחיר הנוכחי לרישום דומיין לשנה בכל אחד מהאתרים השונים.

חברות דומיינים מהארץ + מחירים

MyNames

מחיר שנתי לדומיין: 55 ש”ח

Box (בוקס)

מחיר שנתי לדומיין: 67 ש”ח

אתרים לרכישות דומיינים מחו"ל

במידה וקהל היעד שלכם הוא קהל יעד מחו”ל אז תוכלו לבצע רישום של הדומיינים מאתרים מחו”ל. כמובן שניתן גם לבצע רישום מאתרים בארץ אבל בדרך כלל המחיר בארץ של רישום דומיין מחו”ל גבוה יותר מהמחיר של רכישת דומיין מאחד מספקי הדומיינים מחו”ל.

חשוב לציין שבחו”ל המחיר לרישום דומיין בשנה הראשונה שונה מהמחיר לחידוש הדומיין ולכן יש לוודא מה המחיר שאתם משלמים בעת רישום הדומיין ומה יהיה המחיר לחידוש הדומיין בהמשך (המחיר בדרך כלל יהיה גבוה יותר).

עוד נקודה שחשוב לציין זה שהמחירים של ספקי הדומיינים בחו”ל משתנים לעיתים קרובות ולכן יש צורך לבצע את הבדיקה בעצמכם ולא להסתמך על נתוני המחירים בטבלה מתחת.

חברות דומיינים מחו”ל + מחירים

Namecheap – מומלץ

מחיר שנתי לדומיין: $8.88 לשנה הראשונה (המחיר לחידוש דומיין בשנה השנייה הוא $14.16)

GoDaddy (גודדי)

מחיר שנתי לדומיין: מחיר דינאמי שכל הזמן משתנה (כנסו ותגלו).

לכמה שנים לרכוש את הדומיין?

לאחר שהצלחתם לבחור חברה שבה החלטתם לבצע רישום של הדומיין כעת נותר לבחור את כמות השנים שעבורה נבצע רישום של הדומיין. חשוב להבין שברגע שאתם רוכשים/קונים דומיין אתם בעצם משכירים אותו לכמות זמן מסוימת (בדרך כלל לשנה).

אם הפסקתם לשלם עבור הדומיין אז הנכס כבר לא יהיה שלכם ולאחר כ-90 יום הוא יוחזר לשוק ויהיה ניתן לבצע רישום מחדש של הדומיין. במידה ואתם לא רוצים לאבד את הדומיין אז תוכלו לקנות אותו למשך יותר משנה או לרכוש אותו לשנה אבל יש לזכור לחדש אותו בכל שנה מחדש כי הסיכון של לשכוח לחדש אותו ולאבד את הדומיין הוא מאוד גדול.

נכון להיום בארץ ניתן לבצע חידוש של דומיין לעד 5 שנים (בעבר זה היה לעד שנתיים), אם יש לכם דומיין מחו”ל אז ניתן לחדש אותו לעד 10 שנים ולהיום בראש שקט להרבה מאוד שנים..

בשנה הראשונה מומלץ לרכוש את הדומיין לשנה ואם לאחר שנה תראו שהאתר עובד אז תוכלו לחדש אותו לכמה שנים נוספות או לבצע תשלום אוטומטי כדי לוודא שלא יהיו לכם בעיות שבהם תאבדו את הדומיין ומישהו אחר ירכוש אותו במקומכם.

איך רוכשים את הדומיין בפועל?

אחרי שהבנו את כל מה שצריך להבין לגבי רשם הדומיינים וכמות השנים כעת כל מה שנותר לעשות זה לבחור את חברת הדומיינים שבה תבצעו את הרישום .

את איך לבצע את הרישום בפועל תוכלו לראות בסרטון של השיעור שנמצא בראש העמוד וחשוב לציין שבעת קנייה של דומיין יש לרשום את הדומיין עם הפרטים האמתיים שלכם ולא עם פרטים מזויפים על מנת להימנע מבעיות עם איגוד האינטרנט הישראלי בהמשך הדרך.

אם אהבתם את השיעור ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

יוחאי ירמיהו

עוסק בתחום של פיתוח אתרים ועיצוב גרפי למעלה מ-15 שנה. נינג’ה מומחה לוורדפרס, מפתח תוספים ותבניות בהתאמה אישית והמרצה שלכם בקורס הדיגיטלי המקיף והמוביל בישראל ללימוד בניית אתרים בוורדפרס בצורה נכונה.

שאלות ותשובות לשיעור

שאלות ותשובות

  באסה, היכולת לשאול שאלות בשיעור פתוחה רק למשתמשים שרכשו את הקורס

  כלי נגישות