WP סקול » טיפים לבחירת אחסון אתרים

טיפים לבחירת אחסון אתרים

נכתב ע"י יוחאי ירמיהו

אין גישה לסרטון

אופס, השיעור הזה מיועד רק לסטודנטים לבניית אתרים

סרטון השיעור המצולם פתוח רק לחברים בקורס ואם מעניין אותך להצטרף לקהילה הנפלאה שלנו ניתן לראות פרטים מתחת :-)

עוד לא צפיתם בהדרכה? זה בחינם!

יש לי הצעה מעניינת יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעתיים שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

תיאור קצר לשיעור: כאשר אנחנו רוכשים אחסון ישנם כמה דברים שאנחנו צריכים לקחת בחשבון כמו: האם התמיכה בעברית, האם השרת מהיר, באיזו מדינה נמצא שרת, האם יש תמיכה בשישי ובשבת, מה המחיר וכו’… בשיעור זה אנסה לגעת בכל הסוגיות החשובות שאתם חייבים להכיר בעת רכישת אחסון.

הפתעות שאסור להחמיץ

הקדמה לבניית אתרים

במודול זה נלמד את כל הדברים החשובים כמו: מה זה וורדפרס, זכויות יוצרים, נגישות וכו’…

 • 9 שיעורים שילמדו אתכם כל מה צריך לדעת לפני שלומדים בניית אתרים
 • תמיכה לשאלות בעמודי השיעורים
 • גישה לקבוצת הפייסבוק של הקורס
 • גישה לכל החיים (בכפוף לתקנון)
 • גישה לעדכונים ושיעורים חדשים
 • 100% החזר כספי ל-30 ימים

מחיר המודול מבצע מטורף

29 ש”ח (המחיר כולל מע”מ)

יצירת אפיון לאתר

רוצים לבנות אתרים ברמת על? הכל מתחיל מאפיון טוב ומציאת מילות מפתח.

 • 7 שיעורים שילמדו אתכם לאפיין אתר כמו המקצוענים (כולל מחקר מילות מפתח)
 • תמיכה לשאלות בעמודי השיעורים
 • גישה לקבוצת הפייסבוק של הקורס
 • גישה לכל החיים (בכפוף לתקנון)
 • גישה לעדכונים ושיעורים חדשים
 • 100% החזר כספי ל-30 ימים

מחיר המודול מבצע מטורף

29 ש”ח (המחיר כולל מע”מ)

רכישת אחסון ודומיין

אחד השלבים החשובים בעת הקמת אתר הוא רכישת אחסון ודומיין. למדו איך לעשות זאת.

 • 13 שיעורים שילמדו אתכם איך מעלים אתר לאוויר (כולל האותיות הקטנות)
 • תמיכה לשאלות בעמודי השיעורים
 • גישה לקבוצת הפייסבוק של הקורס
 • גישה לכל החיים (בכפוף לתקנון)
 • גישה לעדכונים ושיעורים חדשים
 • 100% החזר כספי ל-30 ימים

מחיר המודול מבצע מטורף

29 ש”ח (המחיר כולל מע”מ)

תוכן השיעור:

בגלל החשיבות של הנושא של רכישת אחסון אתרים בחרתי להקדיש הרבה שיעורים שונים לנושא ולכל מה שאתם צריכים לדעת כאשר אתם רוכשים אחסון לאתר.

בשיעור זה נעסוק בכמה נקודות שאתם חייבים לשים להם לב לפני שאתם רוכשים אחסון. נדבר על מה חשוב שיהיה כלול בחבילת האחסון שאתם בוחרים, על כמות האתרים שאתם יכולים לאחסן, SSL בחינם, נפח אחסון, תמיכה טכנית, סוג חבילת האחסון, מיקום השרתים ועוד…

דרך אגב אני אציין כאן רק את הפרמטרים החשובים ביותר אבל למי שרוצה במאמר שפרסמתי ב-YYDevelopment על בחירת אחסון אתרים מומלץ 19 פרמטרים ככה שאם תרצו מידע נוסף כנסו למאמר ותוכלו לצפות טיפים נוספים וחשובים.

1. כמות אתרים שאפשר לאחסן + משאבי אחסון

בשיעור הקודם הסברתי מה זה אחסון ודיברתי על כך שיש סוגים שונים של אחסונים ויש גם סוגים שונים של חבילות אחסון. בדרך כלל ההבדל בין חבילות האחסון יכול להשפיע על כמות המשאבים שתקבלו עם חבילת האחסון שתבחרו וגם על כמות האתרים שאתם יכולים לאחסן בחבילה שבחרתם.

חבילה הזולה ביותר תאפשר לכם לאחסן רק אתר אחד והחבילות האחרות יאפשרו לאחסן יותר בהתאם לכמות המשאבים שהאתרים שלכם צורכים.

ההמלצה שלי היא אף פעם לא לרכוש את החבילה הזולה ביותר שתאפשר רק אחסון של אתר אחד. עדיף להשקיע עוד כמה גרושים ולרכוש לפחות את החבילה השנייה שמאפשרת יותר מאתר אחד. החבילה של אתר אחד מאוד מוגבלת ואם תרצו להעלות אתר נוסף לא תוכלו לעשות זאת.

בנוסף במסגרת של הקורס לבניית האתרים שאני מציע אתם תצטרכו לבנות לפחות 2-3 אתרים כדי לצבור ניסיון ואחסון שמאפשר רק לאחסן אתר אחד לא יספיק. אם בעתיד תמשיכו את הדרך ותהפכו לבוני אתרים אז תוכלו לאחסן גם אתרי לקוחות נוספים על גבי האחסון שרכשתם ולגבות מהם כמה מאות שקלים לכל שנה.

2. תמיכה איכותית 24/7

כמובן שאנחנו לא רוצים לעבוד בשבת אבל בין אם נרצה או לא לפעמים יהיו בעיות באתרים במיוחד כאשר אתם מנהלים הרבה מאוד אתרים בו זמנים, וכן לפעמים הבעיות יהיו בימי שישי ושבת ובין אם אתם בוחרים לפתור אותם או לחכות למוצאי שבת עדיף ורצוי בכל זאת שתהיה תמיכה של 24/7, כך שתוכלו לפנות לתמיכה מתי שתרצו גם ביום שבת וגם ב-3 לפנות בוקר.

כמעט בכל האחסונים הגדולים בחו”ל יש תמיכה של 24/7 ואת התמיכה יותר מצומצמת בדרך כלל אפשר לראות באחסונים קטנים בארץ ולכן חשוב לבדוק גם את הפרמטר הזה לפני רכישת אחסון.

3. אחסון מישראל או מחו"ל

בהמשך נדבר על חברות אחסון שיש מישראל ועל חברות אחסון מחו”ל אבל חשוב לדעת שבדרך כאשר אתם קונים אחסון מחו”ל העלות תהיה נמוכה יותר ולא רק שהיא תהיה נמוכה יותר התמורה שתקבלו וגם המשאבים יהיו גדולים יותר.

בנוסף חברות האחסון מחו”ל הם בדרך כלל חברות מאוד גדולות ולעיתים גם עם כמה מאוד עובדים בזמן שחברות בארץ הם חברות קטנות עם כמה עובדים בודדים וזה אומר שבחו”ל תהיה תמיכה יותר זמינה ומעצם זה שהם מנהלים כמות מאוד גדולה של לקוחות (מיליוני לקוחות) זה אומר שבדרך כלל הם יהיו מאובטחים טוב יותר ועם יותר גיבויים.

אם אתם מתלבטים בין אחסון מהארץ לאחסון מחו”ל אז הייתי בוחר באחסון מישראל רק ב-2 מצבים. הראשון הוא אם האנגלית שלכם ממש גרועה ואתם לא תוכלו לתקשר עם התמיכה של אחסון מחו”ל כאשר יש בעיה והמצב השני הוא במידה והמהירות שלי לקהל היעד הישראלי מאוד חשובה.

למרות שאחסונים מחו”ל עם שרתים ממדינות אירופה מחזירים מהירות טובה לארץ עדיין שרת ישראלי כמעט תמיד יחזיר מהירות טובה יותר לגולש הישראלי (אני מדבר על המהירות בפועל ולא על מהירות של אתרים לבדיקת מהירויות).

4. מיקום שרת האחסון

בפסקה הקודמת דיברתי על כך שעדיף לרכוש אחסון אתרים מחו”ל בנוסף חשוב לדעת שכאשר אתם רוכשים אחסון אתרים מחו”ל המיקום של השרת שאתם בוחרים הוא חשוב במיוחד.

אם תבחרו שרת ממדינה שלא מחזירה מהירות טובה לארץ אז המהירות טעינה של האתר תהיה נמוכה וזה יהפוך את חווית הגלישה באתר למאוד לא נעימה. בנוסף חשוב לדעת שלמרחק הפיזי בין ישראל לשאר המדינות אין קשר בין המהירות שהמדינה מחזירה ולכן זה לא פרמטר שיש להתייחס אליו (לפני הרבה שנים נציג של חברת אחסון הטעה אותי עם הטענה הזאת).

מהניסיון שלי שרתים מאירופה מחזירים מהירות טובה לארץ ובדרך כלל שרתים ממדינות כמו גרמיה, אמסטרדם ולונדון יספקו לכם מהירות טובה גם לקהל הישראלי וגם לקהל יעד מאירופה.

במידה וקהל היעד של האתר הוא לא ישראלי אז בהתאמה תבחרו שרת אחסון ממדינה שמחזירה מהירות טובה לקהל היעד הרלוונטי. למשל אם אתם פונים אל גולשים מארצות הברית אז יש לרכוש אחסון מארצות הברית.

5. החזר כספי של לפחות 30 יום

היום כמעט כל חברת אחסון מציעה החזר כספי של לפחות 30 יום. קיימות גם חברות שמציעות החזר כספי של עד 45 – 60 יום ואני ממליץ לא לבחור חברת אחסון שלא מציעה לפחות 30 יום החזר כספי.

נכון להיום יש לי למעלה מ-50 אתרים שמפוזרים על כמה חברות אחסון ולעיתים אני גם מנסה חברות אחסון שונות כדי לגוון את הפיזור של האתרים וגם את הסיכון במידה ויש בעיה עם חברת אחסון אחת או אחרת.

מידי פעם אני רואה ביקורות של חברות אחסון ומנסה אותם. ברגע שאני רוכש אחסון אז אני רוכש אותו ל-3 שנים (בשיעור של טריקים של חברות אחסון אתם תבינו למה).

במידה ואני רואה שיש בימים הראשונים בעיות עם חברת האחסון אני עוזב אותם, מקבל החזר כספי ומנסה חברת אחסון אחרת, וזאת הסיבה שבגללה חובה שיהיה החזר כספי של לפחות 30 יום. הדרישות שלי מהאחסון הם קצת יותר גבוהות מהדרישות שלכם ולכן אני מקדיש לדברים האלו קצת יותר זמן.

6. SSL בחינם

בהמשך הפרק של רכישת אחסון נדבר גם על התקנת SSL ואסביר קצת יותר לעומק מה זה ולמה אנחנו משתמשים בו. בגדול ועל רגל אחת SSL זה פרוטוקול אבטחה והוא מאפשר להצפין תוכן שאנחנו ממלאים בטפסים באתר.

טפסים באתר זה יכול להיות טפסי יצירת קשר וזה יכול להיות טפסים עם מידע רגיש יותר כמו עמודי סליקה. שימוש ב-SSL יאפשר הוספת שכבת אבטחה נוספת לגולשים וגוגל גם הכריזו שהקידום והמיקומים של האתר שלכם יכולים להיפגע כאשר אין לאתר פרוטוקול אבטחה. נכון להיום עדיף לא לבחור אף חברת אחסון שלא מציעה SSL בחינם לכל האתרים באחסון.

7. גיבויים על בסיס יומי

הסעיף הזה הוא לא חובה אבל הוא הציל אותי מכל כך הרבה בעיות. נכון להיום אני לא רוכש אף אחד שלא מציע גיבויים לאתרים שלי בחבילת האחסון לפחות ל-20 ימים אחורה.

בנוסף חשוב לי מאוד גם שתהיה לי אפשרות לבצע שחזור לקבצים בודדים ובסיסי נתונים בודדים מבלי שאני אצטרך לבצע שחזור לכל החשבון בבת אחת.

במידה ואתם מעלים אתר אחד בודד ואתם לא מבצעים בו שינויים בכלל אז הסעיף הזה פחות חשוב אבל אם אתם מבצעים הרבה שינויים ויש לכם יותר מאתר אחד אז אני יכול להגיד לכם שהגיבויים של שרת האחסון הצילו אותי כל כך הרבה פעמים והיום אין סיכוי שאני ארכוש אחסון ללא שמירה של גיבויים וללא היכולת לשחזר את האתרים במידה ויש בעיה.

8. פאנל ניהול של cPanel

אם לא שמעתם על cPanel אני אסביר בהרחבה מה זה cPanel באחד השיעורים הבאים. בקצרה מדובר על פאנל הניהול הפופולרי ביותר לחברות אחסון אתרים וכאשר אתם רוכשים אחסון הייתי ממליץ להימנע מרכישת אחסון ללא cPanel.

בגלל העלויות הגבוהות שחברות האחסון צריכות לשלם עבור השימוש ב-cPanel ניתן לראות חברות אחסון שבוחרות פאנל ניהול אחר ופחות איכותי כמו DirectAdmin וזה הופך פעולות פשוטות שאפשר לעשות באמצעות cPanel להרבה יותר מורכבות.

בנוסף יש חברות שמפתחות פאנל ניהול משלהם אבל מהניסיון שלי בהרבה מקרים יש באגים ובעיות עם ממשקי הניהול האלו וגם אין לי את הרצון להקדיש זמן ללימוד פאנל הניהול ולכן אני ממליץ לא לבחור באחסון ללא פאנל הניהול של cPanel.

אם אהבתם את השיעור ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

יוחאי ירמיהו

עוסק בתחום של פיתוח אתרים ועיצוב גרפי למעלה מ-15 שנה. נינג’ה מומחה לוורדפרס, מפתח תוספים ותבניות בהתאמה אישית והמרצה שלכם בקורס הדיגיטלי המקיף והמוביל בישראל ללימוד בניית אתרים בוורדפרס בצורה נכונה.

שאלות ותשובות לשיעור

שאלות ותשובות

  באסה, היכולת לשאול שאלות בשיעור פתוחה רק למשתמשים שרכשו את הקורס

  כלי נגישות