WP סקול » טריקים של חברות אחסון אתרים שחובה להכיר

טריקים של חברות אחסון אתרים שחובה להכיר

נכתב ע"י יוחאי ירמיהו

אין גישה לסרטון

אופס, השיעור הזה מיועד רק לסטודנטים לבניית אתרים

סרטון השיעור המצולם פתוח רק לחברים בקורס ואם מעניין אותך להצטרף לקהילה הנפלאה שלנו ניתן לראות פרטים מתחת :-)

עוד לא צפיתם בהדרכה? זה בחינם!

יש לי הצעה מעניינת יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעתיים שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

תיאור קצר לשיעור: כאשר אנחנו בונים אתר ורוצים להעלות אותו לאוויר חשוב לדעת מה אנחנו מקבלים עם חבילת האחסון שאנחנו רוכשים. בשיעור זה נדבר על נושאים כמו כמות האתרים שאנחנו יכולים להעלות לאחסון, נפח האחסון, זיכרון ומעבד, גיבויים יומיים ועוד.

הפתעות שאסור להחמיץ

הקדמה לבניית אתרים

במודול זה נלמד את כל הדברים החשובים כמו: מה זה וורדפרס, זכויות יוצרים, נגישות וכו’…

 • 9 שיעורים שילמדו אתכם כל מה צריך לדעת לפני שלומדים בניית אתרים
 • תמיכה לשאלות בעמודי השיעורים
 • גישה לקבוצת הפייסבוק של הקורס
 • גישה לכל החיים (בכפוף לתקנון)
 • גישה לעדכונים ושיעורים חדשים
 • 100% החזר כספי ל-30 ימים

מחיר המודול מבצע מטורף

29 ש”ח (המחיר כולל מע”מ)

יצירת אפיון לאתר

רוצים לבנות אתרים ברמת על? הכל מתחיל מאפיון טוב ומציאת מילות מפתח.

 • 7 שיעורים שילמדו אתכם לאפיין אתר כמו המקצוענים (כולל מחקר מילות מפתח)
 • תמיכה לשאלות בעמודי השיעורים
 • גישה לקבוצת הפייסבוק של הקורס
 • גישה לכל החיים (בכפוף לתקנון)
 • גישה לעדכונים ושיעורים חדשים
 • 100% החזר כספי ל-30 ימים

מחיר המודול מבצע מטורף

29 ש”ח (המחיר כולל מע”מ)

רכישת אחסון ודומיין

אחד השלבים החשובים בעת הקמת אתר הוא רכישת אחסון ודומיין. למדו איך לעשות זאת.

 • 13 שיעורים שילמדו אתכם איך מעלים אתר לאוויר (כולל האותיות הקטנות)
 • תמיכה לשאלות בעמודי השיעורים
 • גישה לקבוצת הפייסבוק של הקורס
 • גישה לכל החיים (בכפוף לתקנון)
 • גישה לעדכונים ושיעורים חדשים
 • 100% החזר כספי ל-30 ימים

מחיר המודול מבצע מטורף

29 ש”ח (המחיר כולל מע”מ)

תוכן השיעור:

אני אולי קצת חופר על הנושא של אחסונים אתרים אבל תאמינו לי שאם לאחר שתסיימו את הקורס שלי ותהפכו להיות בוני אתרים במשרה מלאה אתם תבינו בעתיד את החשיבות של האחסון ולמה אני מקדיש כל כך הרבה שיעורים בקורס לנושא של אחסון אתרים.

לאחר שהבנו מה זה אחסון, ולאחר שנתתי לכם טיפים לבחירת אחסון אתרים ורגע לפני שאנחנו מתחילים את התהליך של רכישת אחסון אתרים באופן מעשי כעת אני רוצה ללמד אתכם את הטריקים שיש לחברות אחסון האתרים. השיעור הקצר הזה הולך לחסוך לכם הרבה מאוד כסף בהמשך הדרך.

מחיר משתנה לאחר תקופת ההתקשרות

מכירים את זה שאתם רוכשים בארץ חבילה לטלפון או אפילו אינטרנט ביתי ואתם מדברים עם הנציג בטלפון והוא מציין שהעלות החודשית היא 20 ש”ח לחודש אבל לאחר שנה זה יעלה באופן מוגזם ל-80 שקל. מכירים את זה? מעצבן נכון? אז את אותו טריק יש גם בחברות האחסון.

כאשר אתם רוכשים חבילת אחסון מחו”ל בתשלום שנתי אז בדרך כלל יהיה כתוב לכם מחיר כמו $5 לחודש ומתחת כתוב שהמחיר מכיל 70% הנחה וכתוב בקטן שהמחיר הרגיל הוא $16.6. אז אם חשבתם שהמחיר הזה ליופי טעיתם ובגדול.

ההנחה שאתם מקבלים בתוקף רק לתקופת ההתקשרות. לאחר שאתם מסיימים את תקופת ההתקשרות המחיר יעלה למחיר שצוין לפני ההנחה. בשונה משיטת מצליח בארץ שאתם מתקשרים ומחדשים את אותו מחיר גם כאן אפשר לפנות אל חברת האחסון ולהוריד את המחיר ב-20-30% אבל אתם לא תקבלו את אותו מחיר שהיה כאשר נרשמתם לאחסון.

הטריק שצריך להכיר במידה ואנחנו רוצים לעקוף את החסימה הוא רכישת אחסון ל-3 שנים. כאשר אנחנו רוכשים את האחסון ל-3 שנים נקבל את המחיר המוזל ל-3 שנים מלאות ולאחר סיום ההתקשרות תהיה לנו את האפשרות להישאר באחסון עם מחיר יקר יותר או שנוכל לרכוש חבילת אחסון חדשה ולהעביר אליה את האתרים.

אפשר להעביר את כל האחסון לאותו חברה על ידי פתיחת חשבון חדש והעברת האתרים לשם, עשיתי את זה כמה פעמים ועד היום לא הייתה לי שום בעיה עם זה ואפשר גם לנסות אחסון אחר.

מה שכן במידה ואתם משתמשים באותו אחסון אל תפנו אל התמיכה בבקשה שיעזרו לכם עם העברה או בבדיקה אם זה בסדר כי זה בניגוד לחוקים של האחסונים אבל כל עוד תעשו את זה בשקט לא אמורה להיות בעיה.

החזר כספי ל-30 יום + דומיין בחינם (שלא יעבדו עליכם)

אז כמו שהסברתי בשיעורים הקודמים אני לא ממליץ לרכוש את הדומיין מהאתר שבו אתם רוכשים גם את האחסון כי לטווח הרחוק אלה אם כן מדובר על ספק דומיינים מפורסם כמו GoDaddy עם ממשק מותאם בנפרד לדומיינים ולאחסונים זה יגרום לבעיות במידה ותרצו לעזוב את האחסון.

טריק נוסף שיש לחברות האחסון הוא להציע דומיין בחינם וגם החזר כספי של 30 יום אבל אם רכשתם אחסון וגם דומיין ואתם לא תהיו מרוצים מהאחסון ותבקשו את הכסף בחזרה אז אומנם יש החזר כספי על האחסון אבל לא תקבלו החזר לדומיין.

בדרך כלל אתם תקבלו החזר יחסי עבור האחסון עם הורדה של $10-15 עבור הדומיין אבל יצא לי לראות מקרים שבהם חברות האחסון דורשות סכומים מוגזמים על האחסון ולעיתים כאשר אתם תבקשו החזר כספי אתם תגלו שאתם צריכים לשלם על הדומיין $40-50 ואז זה מבטל לגמרי את הרעיון של ההחזר הכספי.

דרך אגב כאשר אתם רוכשים אחסון ל-3 שנים אז לעיתים חברות האחסון ירכשו גם את הדומיין ל-3 שנים וזה מה שמאפשר להם לגבות מחיר מוגזם עבור ביטול העסקה.

SSL (פרוטוקול אבטחה) בחינם - אבל רק לאתר אחד

בהמשך נדבר על התקנת SSL ונבין קצת יותר את החשיבות ומה פרוטוקול אבטחה עושה לאתר. כבר דיברתי אתכם על כך שחובה לרכוש אחסון רק כאשר אתם מקבלים SSL בחינם לכל האתרים אבל אפשר לראות באחסונים מסוימים שהם מציעים בחבילה SSL בחינם אבל מה שהם לא כותבים זה שמדובר על SSL רק לאתר אחד.

במידה ותרצו ליצור פרוטוקול אבטחה גם לאתרים נוספים זה יעלה $5-15 לכל אתר וכאשר אתם מאחסנים הרבה אתרים זה יעלה את המחיר של האחסון באופן מאוד משמעותי.

אחד האחסונים המוכרים והגדולים שאוהבים להשתמש בטריק הזה הוא Hostinger.

אחסון עם משאבים ללא הגבלה - נו באמת!

כשהתחלתי את דרכי בתור בונה אתרים הנושא הזה של אחסון אתרים ללא הגבלה ממש קסם לי ושהייתי בוחר אחסון תמיד הייתי מחפש את האחסונים ללא הגבלה.

בעבר רוב האתרים שהיו לי כמעט ולא היו מקבלים כניסות בכלל ואולי היו מגיעים לכמה מאות כניסות כל חודש והכל עבד יפה וכמו שצריך. זה עבד יפה עד שהתחלתי לקבל יותר כניסות ואז כבר זה עבד פחות יפה.

תראו המצב הוא כזה היום יש לי אתרים שמקבלים כמה אלפי כניסות מידי חודש וגם אתרים שמקבלים עשרות אלפי כניסות בכל חודש ומאז תחילת הדרך הספקתי לעבור לא מעט דברים והספקתי להתנסות בעשרות אחסונים שונים.

אחד הדברים שהניסיון לימד אותי הוא שבמרבית המקרים אחסונים שמציעים חבילות של “ללא הגבלה” בפועל מציעים הרבה פחות משאבים מאחסונים שמציינים את כמות המשאבים שאתם מקבלים ביחד עם החבילה.

למרות שזה אולי נשמע טוב לקבל אחסון ללא הגבלה בפועל זה לא קיים וברגע שאתם תגיעו לאזור של מגבלת החבילה שלכם אז האתר יתחיל לקרוס ולעבוד הרבה יותר לאט ואתם תהיו חייבים לעבור אחסון.

כאשר אתם יודעים מה המשאבים שאתם מקבלים באופן מסודר אתם יכולים לפחות להתכונן ולדעת מה האחסון שלכם יכול לשרוד ולכן הייתי ממליץ ללכת רק על אחסון שמפרט באופן מסודר מה אתם מקבלים ולהימנע מאחסונים של הכל כלול כי הקונספט הזה לא קיים באמת.

אם אהבתם את השיעור ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

יוחאי ירמיהו

עוסק בתחום של פיתוח אתרים ועיצוב גרפי למעלה מ-15 שנה. נינג’ה מומחה לוורדפרס, מפתח תוספים ותבניות בהתאמה אישית והמרצה שלכם בקורס הדיגיטלי המקיף והמוביל בישראל ללימוד בניית אתרים בוורדפרס בצורה נכונה.

שאלות ותשובות לשיעור

שאלות ותשובות

  באסה, היכולת לשאול שאלות בשיעור פתוחה רק למשתמשים שרכשו את הקורס

  כלי נגישות