WP סקול » טיפים לבחירת דומיין

טיפים לבחירת דומיין

נכתב ע"י יוחאי ירמיהו

אין גישה לסרטון

אופס, השיעור הזה מיועד רק לסטודנטים לבניית אתרים

סרטון השיעור המצולם פתוח רק לחברים בקורס ואם מעניין אותך להצטרף לקהילה הנפלאה שלנו ניתן לראות פרטים מתחת :-)

עוד לא צפיתם בהדרכה? זה בחינם!

יש לי הצעה מעניינת יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעתיים שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

תיאור קצר לשיעור: כאשר אנחנו בוחרים דומיין הוא הולך לייצג את האתר והעסק שלנו הוא ישפיע על דברים רבים כמו המייל העסקי של החברה, הקלות שבה ניתן יהיה להיכנס לאתר וכו’… בשיעור זה תקבלו כמה טיפים חשובים לבחירת דומיין לאתר/עסק.

הפתעות שאסור להחמיץ

הקדמה לבניית אתרים

במודול זה נלמד את כל הדברים החשובים כמו: מה זה וורדפרס, זכויות יוצרים, נגישות וכו’…

 • 9 שיעורים שילמדו אתכם כל מה צריך לדעת לפני שלומדים בניית אתרים
 • תמיכה לשאלות בעמודי השיעורים
 • גישה לקבוצת הפייסבוק של הקורס
 • גישה לכל החיים (בכפוף לתקנון)
 • גישה לעדכונים ושיעורים חדשים
 • 100% החזר כספי ל-30 ימים

מחיר המודול מבצע מטורף

29 ש”ח (המחיר כולל מע”מ)

יצירת אפיון לאתר

רוצים לבנות אתרים ברמת על? הכל מתחיל מאפיון טוב ומציאת מילות מפתח.

 • 7 שיעורים שילמדו אתכם לאפיין אתר כמו המקצוענים (כולל מחקר מילות מפתח)
 • תמיכה לשאלות בעמודי השיעורים
 • גישה לקבוצת הפייסבוק של הקורס
 • גישה לכל החיים (בכפוף לתקנון)
 • גישה לעדכונים ושיעורים חדשים
 • 100% החזר כספי ל-30 ימים

מחיר המודול מבצע מטורף

29 ש”ח (המחיר כולל מע”מ)

רכישת אחסון ודומיין

אחד השלבים החשובים בעת הקמת אתר הוא רכישת אחסון ודומיין. למדו איך לעשות זאת.

 • 13 שיעורים שילמדו אתכם איך מעלים אתר לאוויר (כולל האותיות הקטנות)
 • תמיכה לשאלות בעמודי השיעורים
 • גישה לקבוצת הפייסבוק של הקורס
 • גישה לכל החיים (בכפוף לתקנון)
 • גישה לעדכונים ושיעורים חדשים
 • 100% החזר כספי ל-30 ימים

מחיר המודול מבצע מטורף

29 ש”ח (המחיר כולל מע”מ)

תוכן השיעור:

לאחר שהבנו מה זה דומיין ולפני שנגיע לשיעור של רכישת דומיין והגדרת הפרטים תחילה חשוב להבין מה צריך לדעת כאשר אנחנו מבצעים רישום של הדומיין. מתחת תוכלו למצוא כמה טיפים חשובים שכדאי להכיר כאשר אתם מתכננים לבצע רישום של דומיין מהארץ או מחו”ל.

1. בחירת סיומת דומיין

הדבר הראשון שעלינו להחליט זה באיזה סיומת דומיין עלינו לבחור. אז כפי שציינתי בשיעור הקודם יש לבחור את הדומיין לפי קהל היעד שלכם. נתחיל מזה שלמרבית המדינות בעולם יש הקצאת דומיין עם סיומת מיוחדת.

הסיומת דומיין של מדינת ישראל היא IL והסוג דומיין שאתם יכולים לרשום אם קהל היעד הוא ישראלי זה דומיין עם סיומת co.il או org.il. העדפה מבין ה-2 היא רכישה של סיומת co.il אלא אם כן זה ארגון ללא מטרות רווח ואז תבחרו ב-org.il.

במידה וקהל היעד שלכם הוא קהל יותר גלובלי אז אתם תרצו למצוא דומיינים מחו”ל כמו: com, org, net או כל סיומת פופולרית אחרת. החיסרון הוא שמרבית השמות הטובים בסיומות אלו כבר תפוסות ולכן יהיה קשה לבחור שם טוב.

ואם אתם פונים אל קהל יעד אחר כמו מדינה אחרת אז יש לבצע בדיקה ולראות האם יש דומיין עם סיומת ייחודית לקהל היעד או אל המדיה שאליה אתם פונים.

ובשיעור הקודם של מה זה דומיין הצגתי לכם הסבר קצר למרבית הסיומות הפופולריות אז תעיפו בעמוד מבט לפרטים נוספים.

במידה ואתם בוחרים סיומת שונה מהסיומות שהזכרתי כאן מעל אז יש צורך לבצע בדיקה של משמעות הסיומת כדי לא לרכוש סיומת בעלת משמעות שונה ממה שאתם מחפשים. לחלק גדול מהסיומות יש משמעות או תחום ספציפי שאליו סיומות אתרים מסוימים יכולים להתאים או לא להתאים.

2. בחירת שם קצר + מייל עסקי

הדבר הבא שאתם רוצים לנסות ולעשות זה לבחור שם דומיין קצר ויש לכך כמה סיבות עיקריות. בתור התחלה כאשר אתם בוחרים שם קצר יהיה לאנשים יותר קל להיכנס לדומיין מתוך הדפדפן גם מבלי לבצע חיפוש של שם העסק בגוגל.

נקודה נוספת וחשובה שאתם צריכים לקחת בחשבון זה שעל שם הדומיין תהיה לכם את האפשרות לפתוח מייל עסקי וגם אם כרגע זה לא נראה לכם חשוב בעתיד ככל שהעסק שלכם יגדל זה יהפוך לחשוב יותר ויותר.

דוגמא לשם דומיין קצר שנמצא בבעלותי זה: sizes.co.il הדומיין מכיל בסך הכל 5 אותיות וקל לזכור אותו. וכמו השם שלו מדובר על אתר גדלים שמציג גדלים של עבודות גרפיות.

נכון להיום בישראל המינימום של כמות האותיות שאתם חייבים להכניס בשם הדומיין הוא 3 אותיות/מספרים ולכן לא תוכלו לבחור דומיין המכיל רק 2 אותיות (אם ראיתם דומיין עם 2 אותיות זה בגלל שבעבר הם היו ניתנים לרישום אבל היום כבר לא).

3. בחירת שם העסק או שם הקשור לפעילות העסק

הטיפ השלישי שחשוב להכיר בעת בחירת דומיין זה לבחור בדומיין את שם העסק או שם שקשור לפעילות העסק. זה אומנם נשמע ברור מאליו אבל יצא לי לראות במשך השנים לראות בעלי עסקים בוחרים שמות שלא קשורים בשום צורה לפעילות של העסק וזה משהו שיכול לגרום לבעיות בהמשך.

על ידי בחירת שם רלוונטי מי שנכנס לאתר לפעמים יכול להבין מה הפעילות העסקית רק מקריאת שם הדומיין. אם ננסה גם כאן לקחת דוגמא אז אפשר לראות את האתר BannerDesign.co.il שמציע שירותי עיצוב באנרים או את הדומיין Meazev.co.il שמציע את השירותים שלי בתור מעצב גרפי. שם הדומיין מספיק בשביל לדעת מה הפעילות העסקית.

עם השנים למדתי שככל שהשם יותר פשוט ויותר קל להבין ממנו את משמעות והעיסוק שלכם כך בדרך כלל האתר יצליח יותר.

4. בדיקת סימן מסחרי לדומיין + בדיקת מתחרים

רבים לא יודעים זאת אבל אחת הבדיקות החשובות ביותר שיש לבצע לפני רכישה של דומיין זאת הבדיקה של סימן מסחרי קיים. כאשר יש סימן מסחרי רשום עם השם שבו אנחנו מעוניינים זה יכול לגרום לבעיות בהמשך הדרך ולכן חובה לעשות את הבדיקה הזאת עוד בתחילת הדרך לפני רכישת הדומיין או רישום העסק.

את הבדיקה של סימן מסחרי רשום בישראל ניתן לעשות באמצעות הקישור מתחת ואם אתם פונים גם לקהל יעד בחו”ל אז רצוי לבצע בדיקה של סימן מסחרי גם בארצות הברית, אירופה או המדינה שאליה אתם פונים:

https://trademarks.justice.gov.il/TradeMarkSearch/TradeMarkSearch?lang=he

בנוסף לבדיקת סימן מסחרי ישראלי יש לעשות חיפוש בגוגל ולראות האם יש חברות קיימות עם השם שלכם. למרות שזה במידה מסוימת אפשרי לפעול עם אותו השם כאשר אין סימן מסחרי העדפה היא להימנע מכך מאחר וזה יכול לגרום לבעיות משפטיות בהמשך הדרך והעדפה שלנו להיות ייחודיים ולא עם שם של חברה קיימת.

5. בחירת שם קל להבנה ולכתיבה

בתחילת דרכי פתחתי את העסק המרכזי שלי וקראתי לו YYDevelopment ובדיעבד כנראה שעשיתי טעות בעת בחירת השם. לקח לי קצת זמן לתפוס את זה אבל בתור התחלה הרבה ישראליים לא יודעים אנגלית בצורה טובה אז שם לועזי שהוא לא מילה מוכרת שרבים יודעים תגרום לבעיות.

בעיה הנוספת זה שקשה להגיד את המילה וואי וואי דיוולופמנט ורוב האנשים שפנו אליי והגיעו מחיפוש בגוגל והסתכלו על שם האתר ולא ידעו להגות אותו. בנוסף בכל פעם שאני צריך לקבל חשבונית על השם של העסק  ומבקש לכתוב את השם הזה בשיחה טלפונית יש לעיתים בעיה עבור האדם שמולו אני מדבר לכתוב את השם וזה מצריך ממני לאיית את האותיות.

ההמלצה שלי היא עד כמה שאפשר לבחור שם שקל להגות ולכתוב, קחו בחשבון שעל מנת שלקוח יוכל למצוא אתכם בגוגל או בכל מקום אחר הוא יצטרך לרשום את שם העסק, ואם הוא מתקשה לרשום את שם העסק אז אתם בבעיה.

6. שימוש במקפים או מספרים

אז ההמלצה הכללית היא להימנע מתווים מיוחדים כמו מקפים או מספרים אלא אם כן יש למספר משמעות מבחינת שם העסק או האתר. השימוש במקפים גם בדרך כלל נתפס למעט פחות מקצועי אבל אם השם שבו אתם מעוניינים תפוס תוכלו להוסיף את המקף בין המילים השונות אם השם הזה ממש חשוב לכם.

לדוגמא דומיין ללא מקף BannerDesign.co.il לעומד דומיין עם מקף Banner-Design.co.il.

7. תפיסת בעלות על השמות השונים

טיפ נוסף במידה ואתם מתכננים לפתוח חברה גדולה רצוי לתפוס את הדומיין גם עם המקף וגם ללא המקף.

בשנים האחרונות נכנסתי לתחום של מכירת דומיינים ובמידה ותגדלו בתור עסק והדומיין עם שם העסק לא יהיה בבעלותכם יכול להיות מצב שמישהו אחר ירכוש את הדומיין וינסה למכור לכם אותו בחזרה בסכום גבוה של אלפי או עשרות אלפי שקלים.

ככל שאתם חושבים יותר בגדול ומדובר על חברה יותר גדולה רצוי להחזיק בזכויות של מרבית הקומבינציות של העסק כולל גם בדומיינים עם סיומות מחו”ל במידה ואתם מתכננים לפנות גם ללקוחות מחו”ל בהמשך.

אם אהבתם את השיעור ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

יוחאי ירמיהו

עוסק בתחום של פיתוח אתרים ועיצוב גרפי למעלה מ-15 שנה. נינג’ה מומחה לוורדפרס, מפתח תוספים ותבניות בהתאמה אישית והמרצה שלכם בקורס הדיגיטלי המקיף והמוביל בישראל ללימוד בניית אתרים בוורדפרס בצורה נכונה.

שאלות ותשובות לשיעור

שאלות ותשובות

  באסה, היכולת לשאול שאלות בשיעור פתוחה רק למשתמשים שרכשו את הקורס

  כלי נגישות