WP סקול » עלויות של העלאת אתר לאוויר

עלויות של העלאת אתר לאוויר

נכתב ע"י יוחאי ירמיהו

תיאור קצר לשיעור: בשיעור זה נדבר על העלויות השונות שכדאי לצפות כאשר אתם מעלים אתם לאוויר ומתכננים להשאיר אותו באוויר. ברגע שאנחנו בונים אתר אינטרנט בדרך כלל יש עלויות שנלוות לתהליך. מדובר על עלויות אחזקה (במרבית המקרים עלות שנתית) של רכישת אחסון, רכישת דומיין ורכישת תוספים (כמו אלמנטור).

קורסים מומלצים לבניית אתרים

השיעור שכרגע הגעתם אליו הוא חלק ממגוון קורסים שאנחנו מציעים באתר ללימוד בניית אתרים בוורדפרס. מתחת תוכלו לראות כמה מהקורים המובילים שאנחנו מציעים באתר ותוכלו ללחוץ על הקורס שמעניין אתכם לצפייה בפרטים נוספים.

קורס בניית אתרים במחיר משתלם

וורדפרס Beginner

הקורס המושלם ללימוד העולם של בניית אתרים (מותאם למתחילים ללא ידע)

 • 176 שיעורים לבוני אתרים מתחילים
 • תמיכה לשאלות בעמודי השיעורים
 • גישה לקבוצת הפייסבוק של הקורס
 • גישה לכל החיים (בכפוף לתקנון)
 • גישה לעדכונים ושיעורים חדשים
קורס בניית אתרים במחיר משתלם

וורדפרס Next Level

הקורס המושלם לבוני אתרים מנוסים שרוצים להרחיב את הידע ולעלות רמה

 • 82 שיעורים לבוני אתרים מנוסים
 • תמיכה לשאלות בעמודי השיעורים
 • גישה לקבוצת הפייסבוק של הקורס
 • גישה לכל החיים (בכפוף לתקנון)
 • גישה לעדכונים ושיעורים חדשים
קורס בניית אתרים - חבילה מורחבת

וורדפרס Expert

הקורס המושלם למתחילים שרוצים להפוך לבוני אתרים ברמה גבוהה

 • גישה לכל תכני קורס וורדפרס Beginner (176 שיעורים)
 • גישה לכל תכני קורס וורדפרס Next Level (82 שיעורים)
 • תמיכה לשאלות בעמודי השיעורים
 • גישה לקבוצת הפייסבוק של הקורס
 • גישה לכל החיים (בכפוף לתקנון)
 • גישה לעדכונים ושיעורים חדשים
שאלות ותשובות

תוכן השיעור:

לפני שאנחנו נכנסים לתהליך של בניית אתר והעלאה שלו לאוויר חשוב לדעת שיש כמה עלויות תפעוליות שצריך להכיר. למזלנו העלויות האלו באופן יחסי מאוד מאוד נמוכות וזניחות לעומת הרווח שאנחנו יכולים להרוויח מבניית אתר ללקוח או מהתועלת שאנחנו יכולים לקבל על ידי בניית אתר לעסק.

סיכום עלויות תחזוקה של אתר

– עלות שנתית לרכישת דומיין – 55 – 90 ש"ח

– עלות שנתית ממוצעת לאחסון אתרים – 300 – 600 ש"ח

– עלות שנתית לרישיון של אלמנטור לאתר אחד – 50$

עלות רכישת דומיין

בואו ונתחיל מלהבין מה זה דומיין. ברגע שאנחנו רוצים להעלות אתר לאוויר הדבר הראשון שאנחנו צריכים זה כתובת שהגולשים יוכלו להכניס לדפדפן הגלישה במטרה להגיע אל האתר שלנו.

כאשר אנחנו נכנסים לאתר מסוים כמו למשל גוגל אז אנחנו ניכנס לדפדפן ובתוך הדפדפן נכניס את הכתובת google.co.il, הכתובת הזאת שאנחנו מכניסים נקראת דומיין ועל מנת להעלות אתר לאוויר תחילה נצטרך לרכוש דומיין עם השם של העסק או השם שאנחנו רוצים עבור האתר.

בשיעורים הבאים אדבר אתכם על טיפים לבחירת דומיין וגם על התהליך של רכישת דומיין לאתר.

העלות של דומיין היא עלות שנתית (למרות שאפשר לרכוש דומיין היום ל-5 שנים) ובדרך כלל המחירים נעים בין 55 ל-90 ש"ח לרכישת דומיין לשנה. ניתן לראות את מרבית ספקי הדומיינים והמחירים שלהם בקישור הבא.

עלות שרת אחסון

העלות הנוספת שקצת יותר גבוהה היא העלות של שרת אחסון. בהמשך נדבר על מה זה אחסון אתרים וגם על רכישת אחסון מומלץ אבל לבינתיים חשוב להבין שהאחסון הוא השרת הפיזי שאליו אנחנו מעלים את הקבצים של האתר והם בעצם טוענים את האתר והעיצוב בפועל.

בשרתי אחסון יש 2 מודלים לתשלומים, בדרך כלל בחו"ל העלות היא עלות שנתית ובמרבית האחסונים מדובר על סדר גודל של 300-600 ש"ח לשנה. להרבה מחברות האחסון בחו"ל יש טריק שהמחיר עולה לאחר תקופת ההתקשרות, לעיתים גם פי 2 או יותר ואני אדבר על זה בשיעור של פרמטרים שחשוב להכיר בעת רכישת אחסון.

המודל השני של התשלום הוא תשלום חודשי. אפשר לראות את המודל הזה בחברות אחסון ישראליות וגם לעיתים בחברות אחסון בחו"ל. בדרך כלל במודל תשלום זה מדובר על תשלומים של כמה עשרות שקלים בחודש ובמרבית המקרים התשלום החודשי יהיה גבוה יותר מהעלויות של תשלום שנתי.

למי שרוצה ניתן לראות מאמר וסרטון מאוד מקיפים שעשיתי בעבר בנושא של בחירת חברות אחסון אתרים כולל המלצות וביקורות + השוואת מחירים לכל חברות האחסון השונות על ידי לחיצה כאן.

נקודה חשובה נוספת שאני רוצה לציין היא שעל שרת אחסון אחד בדרך כלל תוכלו לאחסן יותר מאתר אחד בהתאם לחבילת האחסון שתבחרו אז העלויות שלכם לאתר נוסף יהיו נמוכות יותר.

רכישת רישיון לאלמנטור

ההוצאה הבאה שכדאי לקחת בחשבון היא רכישה של רישיון לאלמנטור. בשיעור הבאים נדבר בהרחבה על מה זה אלמנטור ועל התקנת אלמנטור PRO והאם זה משהו שנחוץ.

על רגל אחת אלמנטור הוא תוסף שמאפשר לנו לבנות אתרים בצורה קלה ופשוטה יותר. לתוסף הזה יש 2 גרסאות שאחת מהם היא חינמית ואחת בתשלום. בתחילת הקורס אנחנו נשתמש בעיקר בגרסה החינמית אך ככל שנתקדם נתחיל לעבוד גם עם גרסת הפרו ולכן אתם צריכים לקחת בחשבון גם עלות של רכישת תוסף של אלמנטור פרו.

נכון להיום עלות שנתית של רישיון אחד היא $50 ויש לכם את האפשרות להשתמש בתוסף גם מבלי לחדש אותו בכל שנה אבל ברגע שאתם לא מחדשים את התוסף ואת הרישיון חלק גדול מהפונקציות ייחסמו לכם.

למי שרוצה לרכוש רישיון ליותר מאתר אחד יש מחיר נמוך יותר ככה שהעלות היחסית תהיה קטנה יותר. למי שרוצה לראות את המחירים המעודכנים ניתן לעשות זאת באתר של אלמנטור.

תוספים נוספים + תבניות עיצוב

העלויות שעד עכשיו הזכרתי הם העלויות המרכזיות של העלאת אתר לאוויר ותחזוקה שלו באופן שנתי. מדובר על עלויות שלדעתי באופן יחסי נמוכות אבל אני מאמין שלחלק מכם בעיקר בתחילת הדרך גם העלויות האלו נראות מעט גבוהות.

מעבר לעלויות שציינתי עד עכשיו לעיתים אתם תצטרכו לרכוש גם תוספים נוספים ואם אתם עובדים עם תבניות מוכנות לעיתים גם תצטרכו לרכוש תבניות מוכנה וגם כאן מדובר על עלויות של עשרות דולרים לרישיון שנתי.

אני לא הולך לציין כאן מחיר כי המחיר יכול להשתנות מתוסף אחד לאחר ומתבנית אחת לאחרת אבל אני רק מציין את זה כעלות אופציונלית נוספות. למי שירצה ויקדיש את הזמן אז יש מספיק תוספים חינמיים שאפשר למצוא ומספיק תבניות חינמיות ככה שבמרבית המקרים לא יהיה צורך ברכישה של תוספים נוספים או תבניות במיוחד לא בתחילת הדרך.

אם אהבתם את השיעור ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

יוחאי ירמיהו

עוסק בתחום של פיתוח אתרים ועיצוב גרפי למעלה מ-15 שנה. נינג'ה מומחה לוורדפרס, מפתח תוספים ותבניות בהתאמה אישית והמרצה שלכם בקורס הדיגיטלי המקיף והמוביל בישראל ללימוד בניית אתרים בוורדפרס בצורה נכונה.

שאלות ותשובות לשיעור

שאלות ותשובות

  כתיבת שאלה

  מלאו את כל השדות על מנת להשאיר תגובה (האימייל שלכם לא יוצג באתר).

  כלי נגישות